Голова організації Олександр Вознюк дав експертний коментар 33 каналу щодо урядового законопроєкту про мобілізацію

Голова організації Олександр Вознюк долучився до прямого етеру 33 каналу та надав експертні коментарі щодо Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Спікер розповів, що наразі у Верховній раді України зареєстровано п’ять версій законопроєкту про мобілізацію. Кабмін зареєстрував новий законопроєкт про мобілізацію, щодо норм якого зараз у владі точаться дискусії.

Питання набуло значного розголосу оскільки українське суспільство переймається чи підлягатимуть мобілізації особи з інвалідністю, які мають 3 групу. Так, до організації надійшли численні звернення осіб з інвалідністю та членів їх сімей щодо цього питання.

Пан Олександр наголосив, що помилково вважати, що 3 група – це легка інвалідність, тобто, легкі розлади здоров’я, з якими людина може воювати. Так, інвалідність може бути видимою та невидимою. І той факт, що інвалідність не є видимою не означає автоматично, що людина є здоровою. Спікер нагадав, що 3 групу інвалідності може отримати особа, яка не має нирки, легені, дефекти кісток черепа, нестійкий колінний суглоб, орфанні генетичні захворювання, що потребують постійної специфічної обов’язкової терапії тощо.

Голова організації  зазначив, що не підтримує втрату відстрочки для осіб з інвалідністю 3 групи та має надію, що така відстрочка збережеться.

Переглянути запис етеру можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=zKATAZVGbuI

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.