Громадські організації на передовій тилу: про що говорили на засіданні Громадської ради при Мінсоцполітики 7 травня

У час, коли країна тримає оборону на всіх фронтах — від військового до гуманітарного, — роль громадських організацій стала критично важливою. Саме про це йшлося 7 травня на засіданні Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України.

Учасники зібрання, серед яких був і голова ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів”  Олександр Вознюк констатували: фінансова підтримка громадських організацій у період воєнного стану — це не благодійність, а життєво необхідна інвестиція в стійкість країни. Адже , за словами Олександра Вознюка, ГО — це ті, хто першими реагують на кризи, підтримують переселенців, військових, вразливі групи, а також фіксують порушення прав людини й протидіють дезінформації.

З початку повномасштабного вторгнення саме громадські ініціативи забезпечили мільйони українців гуманітарною допомогою, організували евакуацію, запустили центри адаптації для ВПО. Їхня роль у відновленні громад, наданні правової та психологічної підтримки — без перебільшення, фундаментальна.

Водночас, сьогодні громадські організації не можуть розраховувати лише на донорське фінансування. Потрібна системна, прозора й справедлива державна підтримка. Бо у період війни громадянське суспільство стало не «третім сектором», а повноцінним партнером держави в захисті людей, інституцій та демократії.

Засідання завершилося закликом до органів влади — поглиблювати діалог з громадськістю, забезпечити належне фінансування ГО та створити умови для довгострокової співпраці. Бо сильні організації — це сильні люди, а сильні люди — це сильна Україна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *