Інтерв’ю Олександр Вознюк в етері телемарафону «Єдині новини» щодо пенсійної реформи та  розповів про нову систему нарахування пенсії, а саме про такий аспект як використання бальної системи.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», член Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України Олександр Вознюк в етері телемарафону «Єдині новини» дав коментар щодо пенсійної реформи та  розповів про нову систему нарахування пенсії, а саме про такий аспект як використання бальної системи.

Мета пенсійної реформи, щоб кожен український пенсіонер мав пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою пенсія має становити не менше 50%.

У нарахуванні пенсій пропонується запровадити систему балів. Ця система має вирівняти диспропорцію між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто вийшов на пенсію нещодавно. Це роблять для того, щоб в українців, які давно на пенсії, «підтягнулися» виплати до сучасного рівня.

Як працюватиме нова система?

Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачуватимуть внесок до пенсійного фонду. Саме цей внесок перераховуватимуть у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини й середньою зарплатою по Україні на той момент. Так, передбачається, що середня зарплата становитиме 10 балів. Вище середньої – 12 і більше балів, а менше середньої – 8 балів. Щороку ці бали перераховуватимуть знову в пенсію, враховуючи актуальну середню заробітну плату.

Нагадаємо, що пенсійна система України, яка працює зараз, спирається на принцип солідарності поколінь. Це означає, що ті, хто працюють, фінансують пенсії тих, хто завершив трудову діяльність та вийшов на пенсію. Тобто внески, які робляться у Пенсійний фонд України, йдуть на виплату пенсій.

Переглянути виступ можна за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=DGv6ujgP_JA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.