Іпотерапія


Не зважаючи на літні канікули наші дітки з особливими потребами відвідали кінно-спортивний клуб, де їх радісно зустріли працівники клубу і звичайно чарівні конники, які за весь цей час вже впізнають дітей.
Діти звісно вже мають своїх улюбленців та намагються при зустрічі пригостити їх смачними подарунками, але спочатку діти з осоюливим потребами мають виконати вправи та пройти реабілітаційну верхову їзду – іпотерапія, і лише після цього вони можуть погодувати своїх улюбленців.
Іпотерапія — це реабілітаційна методика, суть якої полягає в спілкуванні хворих людей з кіньми.
Про те, як лікують коні, раніше письмово згадувалося в часи Древньої Греції античним лікарем Гіппократом, який стверджував, що безпосередній контакт з цими тваринами допомагає хворим людям набагато швидше і результативніше йти на одужання. На його думку, верхова їзда звільняла хворих від темних думок і викликала світлі, веселі і позитивні емоції.
Суть іпотерапії, заснованої на тому, що коні лікують людей, полягає в наступному:
– Верхова їзда надає хорошу навантаження на всі м’язи тіла — то розслабляючи їх, напружуючи;
– Поступово відбувається покращення або відновлення втрачених навичок з порушеними функціями;
– Розвивається координація з рівновагою, поліпшується фізична форма;
– При заняттях іпотерапією досягається психологічна гармонія.
Лікування іпотерапією складається не тільки з верхової їзди, але також з безпосереднього спілкування та догляду за конем, що дозволяє зняти стресовий стан, позбутися від напруги, почуття страху або тривоги.
Заняття іпотерапією допомагають розвинути такі особистісні якості – уважність, чуйність, швидкість реакції, подолання страхів, набуття впевненості, позбавлення від агресивності, збудливості і замкнутості.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.