Круглий стіл «Реформа конституційних засад судової влади, прав і свобод людини: поточний результат і очікувані перспективи»

22 червня 2016 року у м. Київ відбувся Круглий стіл «Реформа конституційних засад судової влади, прав і свобод людини: поточний результат і очікувані перспективи», в якій взяв участь Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Круглий стіл проводився в рамках проекту «Конституційний процес в Україні: удосконалення засад правосуддя, прав, свобод і обов’язків людини і громадянина», здійсненого за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проекту «Справедливе правосуддя» та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

В дискусії взяли участь представники законодавчої та виконавчої влади, науковці, незалежні експерти, а також представники посольств та міжнародних організацій.

На круглому столі відбулась презентація результатів дослідження та обговорення таких питань:

  1. Процес внесення Парламентом змін до Конституції України (щодо правосуддя) завершено: що далі?
  2. Чи є Закон України «Про судоустрій і статус суддів» актом законодавства, здатним з низкою інших необхідних законів і кодексів забезпечити ефективне функціонування судової влади?
  3. Конституційний процес оновлення Розділу ІІ Конституції України: співвідношення універсальних і національних стандартів.

Учасники Круглого столу в цілому позитивно сприймають прийнятті зміни до Конституції України та законів України, які стосуються судової реформи, однак зауважують, що не всі положення, які були рекомендовані Конституційною комісією та схвалені Венеціанською комісією і іншими провідними міжнародними інститутами не були враховані, в зв’язку з чим в майбутньому не уникнути уточнень та змін до прийнятих законів.

Крім того, учасники Круглого столу висловили сподівання, що прийняття відповідних законів, які стосуються судової реформи були продиктовані не політичним популізмом, а політичною професійністю і правовою прагматичністю.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.