Круглий стіл «Доступність виборчого процесу для осіб з інвалідністю»

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) запросила ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» взяти участь у круглому столі «Доступність виборчого процесу для осіб з інвалідністю», який відбувся 7 грудня 2016 року у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при Центральній виборчій комісії України.

Участь в круглому сталі взяв Уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, Заступники Голови Центральної виборчої комісії України Жанна Усенко-Чорна та Андрій Магера, Директор IFES України Питер Ербен, заступники голів профільних міністерств та управлінь, представники громадських організацій, експерти з виборів.

Захід мав на меті об’єднати представників Центральної виборчої комісії, державних інституцій, моніторингових організацій та організацій осіб з інвалідністю для обговорення відповідності положень українського законодавства до міжнародних стандартів щодо забезпечення повної та рівної участі людей з інвалідністю у політичних та виборчих процесах та стратегії забезпечення доступності виборчого процесу для людей з інвалідністю. Крім того, підчас круглого столу відбулась презентація «Звіту за результатами аудиту (обстеження) виборчих дільниць Полтавської області».

На круглому столі відбулась презентація нового виборчого бюлетеню, який збільшить можливість взяти участь у голосова ні особам з слабким зором. Представники громадських організацій надали Центральній виборчій комісії свої зауваження та до побажання, які необхідно передбачити в новому бюлетені.

Учасники Круглого столу активно дискутували стосовно доступності людей з інвалідністю до здійснення ними права вибору перспектив усунення бар’єрів для таких людей.

В зв’язку з великою кількістю проблемних питань, які стосуються обмеженого доступу до виборів осіб з інвалідністю на круглому столі вирішено було створити робочу групу з представників учасників круглого столу для поступового вирішення питань з доступністю та безбар’єрністю виборчого процесу в України.

Прес – центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.