Міжнародна конференція «Новий погляд на суддівське самоврядування»05 грудня 2016 року у Києві розпочала роботу дводенна міжнародна конференція «Новий погляд на суддівське самоврядування», яка організована Програмою USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні та Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади.
У конференції взяли участь Голова Ради суддів України, Валентина Сімоненко, Ігор Бенедисюк, голова Вищої ради юстиції, Зеновій Холоднюк, Голова Державної судової адміністрації України, Марі Л. Йованович, Посол США в Україні, керівник Програми USAID Девід М. Вон, Сергій Пєтухов, Заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції, Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції.
До участі також запрошені члени Ради суддів України, народні депутати України, представники Адміністрації Президента, Ради з питань судової реформи, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації, національних антикорупційних органів, а також судді, адвокати, науковці, вітчизняні, міжнародні експерти, представники громадських організацій.
Конференція проводилась з метою обговорення в професійному середовищі питань, пов’язаних із суддівським самоврядуванням та судовим адмініструванням у світлі останніх змін до Конституції, та визначення шляхів підвищення ефективності роботи органів суддівського самоврядування, а також підвищення суспільної довіри до судової системи.
Протягом першого дня роботи конференції учасники ознайомились з міжнародними та європейськими стандартами суддівського самоврядування, проаналізували роль і повноваження Вищої ради правосуддя та Ради суддів України у світлі конституційних змін в Україні, обговорять роль і обов’язки органів суддівського самоврядування у захисті суддівської незалежності.
Другий день конференції був присвячений питанням управління якістю роботи суду, судового адміністрування та зміцнення суддівського самоврядування через сприяння суддям у дотриманні ними високих етичних стандартів.
Іноземні учасники конференції ділились досвідом розбудови суддівського самоврядування та судового адміністрування.
Учасникам конференції – суддям були цікаві виступи своїх іноземних колег, які наголошували на необхідності гарантування всіма інституціями держави незалежної діяльності суддів та суду, формування єдиної судової практики, яка унеможливить багатостороннє тлумачення закону.
Сподіваємося, що крім суддів, ці виступи були цікаві і представникам законодавчої і виконавчої влади, які на іноземному досвіді можуть побачити, що тільки незалежний суддя та забезпечений суд може прийняти законне рішення та повернути довіру суспільства до правосуддя в Україні.
В нетривалих за часом кофе-брейках учасники міжнародної конференції мали змогу поспілкуватися один з одним, обмінятися думками щодо теперішнього стану суддівського самоврядування, його вдосконалення та шляхи розвитку.

На запрошення організатору заходу Програми USAID участь в міжнародній конференції взяв і Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.