Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС завершила 11 засідання

20 квітня 2022 року відбулося 11 засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Участь в заході взяв Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Зазначимо, що Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – один з органів, створених відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. ПГС є майданчиком, у рамках якого організації громадянського суспільства обох сторін здійснюють моніторинг реалізації Угоди з точки зору громадянського суспільства, а також виробляють рекомендації відповідним органам. До складу ПГС входять 30 членів, по 15 з кожної сторони, які представляють громадянське суспільство України та Європейський соціально-економічний комітет (ЄСЕК).

Члени Платформи з Українського боку та члени Європейського соціально-економічного комітету рішуче і однозначно засудили неспровоковану, невмотивовану, односторонню збройну агресію Російської Федерації проти України на її незалежній та суверенній території. Громадянське суспільство наголосило, що своєю послідовною позицією на захист демократії та прав людини Україна підтвердила свою готовність до членства у ЄС.

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк звернув увагу присутніх на те, що у зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію України громадяни України були змушені покинути власні домівки та територію держави для того, щоб уберегти свої життя та життя членів своєї родини. Так, згідно Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) воєнний наступ Росії змусив понад 4 мільйони українців залишити країну в пошуках безпеки, захисту та допомоги.

Спікер наголосив на тому, що спільними зусиллями мають бути створені умови для соціального захисту громадян України, а також забезпечення їх прав як під час вимушеного перебування поза межами України, так і після повернення таких осіб. Олександр Вознюк зазначив, що частина з тих громадян, що виїхали рятуючись від війни, наразі знайшли роботу та офіційно працюють відповідно до законодавства приймаючих країн. Тому Україні необхідний механізм щодо конвертування та зарахування трудового стажу в інших державах для таких громадян. Це у свою чергу:

1) дасть можливість громадянам України, які на законних підставах працюють за межами України, зберегти набуті згідно з національним законодавством приймаючої держави права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності і повернення до України;

2) сприятиме виконанню передумови для набуття права на пенсію через спільне підсумовування отриманого в обох державах страхового стажу (накопичення мінімального пенсійного стажу);

3) дозволить успішну суспільну та економічну реінтеграцію в українське суспільство українців, які згодом повернуться до України після завершення війни.

Також доповідач закликав посилити заходи з трудової адаптації на території країн-членів ЄС біженців з території України та інших категорій громадян України, які опинилися у законний спосіб на території країн-членів ЄС, гарантувати їм рівні права на робочому місці та в суспільстві, запобігати та боротися з будь-якими формами експлуатації та дискримінації.

Голова Платформи з Українського боку Олександр Шубін зазначив, що українці зараз єдині у своїй підтримці євроінтеграції як ніколи раніше. “Будь ласка, прийміть нас до ЄС офіційно. І, повірте, ви ніколи не знайдете більш проєвропейської, демократичнішої, гуманнішої нації, ніж Переможна Україна ХХІ сторіччя”, – сказав Шубін.

За результатами обговорення під час засідання члени Платформи підготували експертні пропозиції стосовно процесу європейської інтеграції України, політичного діалогу та зовнішньої політики, забезпечення прав людини та верховенства права, економічного розвитку України, соціальної політики, енергетики, транспорту, довкілля та зміни клімату, науки, інновацій, інформаційного суспільства та освіти.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.