Подолання кадрового голоду: як вразливі групи населення можуть врятувати ринок праці України

14 серпня відбулася онлайн-дискусія «Подолати кадровий голод: як вразливі групи населення можуть врятувати ринок праці в Україні». Захід організовано ГО EasyBusiness за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» (PFRU), який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, США, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

На заході обговорювали шляхи залучення вразливих груп до ринку праці для подолання кадрового дефіциту. Зокрема, заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна підкреслила, що залучення вразливих груп до ринку праці є критично важливим для стабілізації економіки країни. Вона зазначила, що активна участь цих груп може суттєво підвищити продуктивність та сприяти відновленню економіки після кризових ситуацій. Тетяна також говорила про необхідність створення спеціальних програм підтримки та навчання для людей з обмеженими можливостями, жінок, які постраждали від конфлікту, та інших вразливих категорій.

Під час зустрічі презентували результати аналітичного дослідження, проведеного в рамках проєкту «Допомога у формуванні публічної політики із залучення вразливих груп населення до ринку праці». Дослідження виявило основні бар’єри для працевлаштування вразливих груп і запропонувало практичні рекомендації для їх подолання. У своїх виступах спікери поділилися цікавими фактами та ідеями.

Так, старший менеджер проєктів Владислав Піонтковський наголосив на реалізації ініціатив, які сприяють інклюзії. Він представив кілька успішних прикладів проєктів, що вже впроваджені в Україні, зокрема програми, які допомагають вразливим групам здобувати нові навички та знаходити роботу. Пан Владислав підкреслив важливість співпраці між державою, бізнесом та громадським сектором для досягнення успіху в цих ініціативах.

Дмитро Ливч, голова правління та виконавчий директор EasyBusiness презентував результати дослідження, яке аналізує стан інклюзії в Україні. Він звернув увагу на те, що, незважаючи на позитивні зміни, ще існують суттєві бар’єри для вразливих груп. Пан Дмитро навів статистичні дані, які демонструють, що безробіття серед цих категорій залишається високим, і закликав до активізації зусиль у цій сфері.

Проєктний менеджер EasyBusiness Вадим Федчишин зосередився на практичних аспектах втілення рекомендацій, висловлених у дослідженні. Він обговорив конкретні кроки, які можуть бути реалізовані для покращення доступу вразливих груп до ринку праці, включаючи навчальні програми, менторство та підтримку у пошуку роботи. Федчишин наголосив на важливості адаптації підходів до потреб кожної групи.

Експерт з регіонального розвитку Мирослав Кошелюк обговорив регіональні засади залучення вразливих груп. Він підкреслив, що кожен регіон має свої особливості та потреби, і тому підходи до інклюзії мають бути адаптовані. Мирослав наводив приклади успішних регіональних ініціатив, які можуть слугувати моделлю для інших областей.

Віталій Сергійчук, директор та співзасновник Inclusive Friendly представив концепцію інклюзивних ініціатив, що включають різноманітні програми, спрямовані на поліпшення доступу до ресурсів і можливостей для вразливих груп. Він акцентував на важливості створення інклюзивного середовища в суспільстві, де кожен матиме рівні можливості реалізувати свій потенціал.

Виступи спікерів підкреслили, що інклюзія вразливих груп є важливим аспектом розвитку економіки та соціальної справедливості. Обговорення вказало на необхідність комплексного підходу, що включає співпрацю між усіма секторами суспільства для забезпечення реальних змін.

У заході взяв участь Олександр Вознюк, голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та член Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України. Він акцентував на необхідності забезпечення соціальної рівності, зазначаючи, що роботодавці часто недооцінюють потенціал людей з інвалідністю. Він навів статистику, згідно з якою колективи за участю людей з різними здібностями демонструють кращу командну ефективність, що може підвищити загальну продуктивність компаній на 20%. Олександр Вознюк закликав до комплексного підходу в розробці політик, які б підтримували вразливі групи населення, зокрема через створення інклюзивних умов працевлаштування. Таким чином, його виступ акцентував на необхідності змін у ставленні до вразливих груп та важливості їхнього включення в економічний процес.

Дискусія  виявила необхідність стимулювання роботодавців через податкові пільги, гранти та освітні програми для адаптації їхніх підприємств до потреб інклюзивного середовища.

Захід став значним кроком у формуванні публічної політики, спрямованої на залучення вразливих груп до ринку праці та розв’язання проблеми кадрового голоду в Україні.

Усі спікери підтримали ідеї впровадження програм перекваліфікації, стимулів для роботодавців і створення інклюзивних середовищ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *