Робоче обговорення «Пенсія за віком та особи з інвалідністю»


За ініціативою Голови ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександра Вознюка 26 березня 2020 року проведено відео-конференцію тему: «Пенсія за віком та особи з інвалідністю». Обговорювали варіанти підвищення грошового забезпечення осіб з інвалідністю, які можуть займатись трудовою діяльністю. Нагадаємо, що по діючому законодавству особа з інвалідністю, яка має право на отримання як соціальної пенсії так і пенсії за віком повинна обрати лише один вид пенсії, що на нашу думку не сприяє заохоченню в працевлаштуванні такої категорії громадян, оскільки в сучасних реаліях розмір таких пенсій приблизно однаковий, це не сприяє в соціалізації та адаптації осіб з інвалідністю до навколишнього соціуму, обмежує їх учать в державних справах щодо контролю сплачених податків,тощо.

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк запропонував учасникам обговорити внесення змін до  законодавства, з метою надання права особам з інвалідністю, які працюють, не обирати один із видів пенсійного забезпечення, а отримувати додатково 50 % соціальної пенсії разом із пенсією за віком.

В обговоренні взяли участь представники регіональних громадських об’єднань осіб з інвалідністю, в обговорені активну участь приймали Голова Громадської спілки «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю», радник Голови обласної державної адміністрації Луганської області Микола Надулічний; Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» Ірина Чепчина; Позаштатний радник Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» Раїса Кравченко; Голова Правління Вінницького обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів-УСІ» Олеся Самойленко; Керівник Нікопольської міської громадської спортивно-оздоровчої організації інвалідів «Аква», радник Голови Нікопольскої міської ради Антон Сєров; керівник Херсонського місцевого осередку ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олена Каплій, Голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю Ольга Степаненко, Голова Парафан-клуб м. Дніпро Дмитро Жарій, та інші.

За результатами обговорення громадські організації прийняли рішення звернутися до народних депутатів Верховної ради України із законодавчою ініціативою щодо внесення відповідних змін для поліпшення грошового забезпечення осіб з інвалідністю.

Також учасники конференції обговорили подальшу співпрацю в умовах карантину. Так Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк наголосив, що: «карантин є соціально-комунікаційним викликом для суспільства. Ми повинні об’єднатись, налагодити новітні способи взаємодії і комунікації між громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, органами державної та виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, міжнародними організаціями та всіма небайдужими. Є багато способів і методів оперативно вирішувати нагальні питання! Ми не повинні зупинятись у жодному разі і йдемо вперед! У нашої команди багато планів і завдань, над якими потрібно спільно працювати і втілювати їх у життя на благо всіх громадян».
Керівники регіональних громадських організацій осіб з інвалідністю підтримали його в цьому та наголосили на готовності до плідної співпраці в умовах карантину.

Бережемо себе, своїх близьких та працюємо далі!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.