Шевченківським районним судом міста Києва покращено умови перебування осіб з інвалідністю в приміщенні суду
В рамках діяльності Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві було започатковано проект “Навігація суду”. Відповідно до цього проекту ПГО «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» презентувало учасникам Робочої групи – судовим установам на електроних носіях візуалізацію приміщень судових установ, які обладнанні вказівниками з шрифтом Брайля.
Приємно, що даний проект залишився як кажуть не тільки на “папері” і вже після Новорічних свят Шевченківський районий суд міста Києва був обладнаний відповідною навігацією з шрифтом Брайля.
Отже, зараз забезпечо зручність та можливість пересування приміщенням суду особам із вадами зору – на поверхах та сходах розміщено спеціальні таблички із зазначенням напрямку руху до кожного поверху, найменування канцелярій суду та зали судових засідань дублюються шрифтом Брайля.
Крім того, для забезпечення належного доступу до приміщення Шевченківського районного суду міста Києва (залів судових засідань, канцелярій суду тощо) осіб з інвалідністю, громадян похилого віку та інших груп населення приміщення суду облаштовано пандусом та кнопкою виклику персоналу за допомогою якого люди з інвалідністю можуть викликати відповідальних працівників суду для вирішення необхідних питань.
Для зручності населення та забезпечення доступу до здійснення правосуддя, розгляд справ може проводитись в залах судового засідання, які розташовані на першому поверсі, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права.
У суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції.
З метою покращення доступності до суду та зручності осіб з інвалідністю, на першому поверсі суду облаштовано санітарну кімнату, відповідно до діючих вимог.
Перелічені заходи засновані на повазі до прав всіх категорій громадян і спрямовані на забезпечення умов, які дозволять забезпечити безперешкодний, рівний та безбар’єрний доступ до правосуддя.
Зазначені зміни в Шевченківському районному суді міста Києва заслуговують на слова вдяності Голові суду Савицькому Олегу Антоновичу, Керівнику апарату суду Марчук Марині Володимирівні і звісно Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в місті Києві, які довили, що вони не байдужі до проблем людей з інвалідністю, а право на захист порушених прав повинні мати всі без виключення категорії громадян.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.