Судова влада на захисті прав осіб з інвалідністю

Вже кілька років йде боротьба людей з інвалідністю проти дискримінаційних підходів по відношенню до них при проведенні тендерів по наданню послуг громадського транспорту в місті Бориспіль. Відсутність в тендерних умовах для їх учасників вимог по пристосованості автобусів для перевезення осіб з інвалідністю позбавляло останніх права на проїзд в громадському транспорті та права скористатися соціальними пільгами при такому проїзді.

Завдяки ініціативній групі осіб з інвалідністю, які звернулись до правників та небайдужих депутатів Київської обласної ради справа нарешті зрушила з місця. Результатом спільних зусиль – численних депутатських та адвокатських запитів, звернень, скарг правників – став позов про захист прав осіб з інвалідністю.

В червні цього року Бориспільський міськрайонний суд Київської області ухвалив рішення, яким задовольнив позов в повному обсязі та визнав бездіяльність посадових осіб виконавчого комітету Бориспільської міськради протиправною та скасував результати тендеру на організацію громадських перевезень в місті Борисполі.

Під час судового розгляду судом було встановлено, що через бездіяльність службових осіб органу місцевого самоврядування, а саме не встановлення в умовах тендеру вимоги для претендентів по забезпеченню роботи на маршруті автобуса, пристосованого для перевезення осіб з особливими потребами, останніх позбавлено прав на проїзд у громадському транспорті.
Сумно, але Бориспільська міська влада, діяльність якої повинна бути спрямована в першу чергу на захист прав та свобод своєї місцевої громади, в тому числі і осіб з інвалідністю, не погодилась з таким рішенням і подала апеляційну скаргу.

Проте, в липні місяці Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність судового рішення першої інстанції, а отже судова влада відновила права осіб з інвалідністю на належні умови користування громадським транспортом, для чого потрібно провести новий тендер де передбачити умови щодо забезпечення можливості користування громадським транспортом всіма категоріями громадян, в тому числі і особам з інвалідністю.

В якості підтримки в судових засіданнях брали участь соціальні працівники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», а щиру подяку заслуговують благодійна організація «Добробут», депутат Київської обласної ради Валерій Ксьонзенко і правники «Вишневий і партнери», завдяки яким права людей з обмеженими можливостями були захищені, а ця перша перемога стане прикладом до активних дій інших небайдужих громадян.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.