Тренінг: “Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку” у Львові20 жовтня 2017 року, в другий день проведення семінару “Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями” у Львівському апеляційному господарському суді відбувся тренінг “Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку”.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернулися Олександр Вознюк- голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів”, Борис Плотніцький – голова Львівського апеляційного господарського суду, Богдан Моніч – заступник голови Ради суддів України, Петро Каблак – голова Апеляційного суду Львівської області, Наталія Чумак – голова правління громадської організації “Інститут судового менеджменту” та Олег Полозюк – Національна асамблея людей з інвалідністю.
Виступаючи перед слухачами, заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що співпраця Ради суддів України з ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” дала потужній поштовх для створення належних умов доступу до суду для людей з інвалідністю: “Впродовж двох років Рада суддів України прийняла цілий ряд рішень, якими підтримала ініціативи ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” з тим, аби привернути увагу суддів, працівників апарату судів та територіальних управлінь до проблемних питань, з якими стикаються люди з інвалідністю, звертаючись до суду. Нам це вдалося. Принаймі, у більшості працівників судів з’явилося чітке розуміння особливостей спілкування з людьми з інвалідністю”, – сказав Богдан Моніч.
Відтак, під час семінару слухачі дізналися про основні теоретичні засади: що таке інклюзивність, хто належить до людей з інвалідністю, якими мають бути інклюзивний суд та доступність до суспільних благ, проаналізували міжнародний досвід.
Проведення семінарів з питань забезпечення безбар’єрного доступу до судових установ маломобільних груп населення, етики спілкування з людьми з інвалідністю, їх правового статусу тощо – є частиною реалізації Програми із забезпечення безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.