Громадське обговорення пропозицій до законопроекту щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю

20 січня 2022 року відбулась спільна онлайн-зустріч Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної з представниками громадянського суспільства щодо обговорення пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю».

Онлайн-захід об’єднав практичний досвід з усієї України: громадські діячі, правозахисники, експерти, представники профільних громадських організацій та бізнесу долучилися до обговорення. Представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» також взяли участь у обговорені цього важливого соціального питання. Голова організації Олександр Вознюк зазначив, що необхідно змінити самі підходи до працевлаштування осіб з інвалідністю, та працевлаштовувати людей з інвалідністю реально, а не формально (лише за документами). Спікер вказав, що українське законодавство змушує роботодавців не лише брати на роботу людей з інвалідністю, а й вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії співробітників.

В окремих випадках організувати навчання та перекваліфікацію. Саме тому деякі підприємства вдаються до хитрощів, пропонуючи людям з інвалідністю не зовсім законні форми співробітництва. На думку доповідача, недостатньо законодавчо закріпити обов’язок для роботодавця створити робоче місце для особи з інвалідністю. Потрібно прагнути до такого рівня розвитку суспільства, коли особа з інвалідністю не потребуватиме додаткових преференцій, а зможе конкурувати на ринку праці на рівні з іншими категоріями осіб.

Також Олександр Вознюк розповів присутнім про проблеми щодо працевлаштування та захисту трудових прав людей з інвалідністю в Україні. Спікер зазначив, що аналіз національного законодавства та практики його застосування свідчать про серйозні перешкоди в реалізації права на працю особами з інвалідністю.

На сьогоднішній день державна політика працевлаштування людей з інвалідністю фактично оминає державні установи. Натомість, весь тягар зайнятості, включаючи й відповідальність за невиконання нормативу та створення умов на робочих місцях, покладено на приватний сектор, якому, напевне, потрібні не фахівці, що пройшли по конкурсу, а просто люди з інвалідністю «для галочки».

Дякуємо команді Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяні Ломакіній за організацію та технічну підтримку заходу. Наразі перед державою та громадськістю стоїть нелегке завдання та переконані, що мета може бути досягнена за умови консолідації зусиль.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *