Виставка технічних засобів реабілітаціїДо ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» неодноразово звертались громадяни України-особи з інвалідністю щодо проблеми неотримання від держави технічних засобів реабілітації (ТЗР) або одержання останніх вкрай низької якості.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк відвідав виставку технічних засобів реабілітації, яку провів Фонд соціального захисту інвалідів, щоб на власні очі побачити ті ТЗР, що пропонуються для використання особам з інвалідністю.
Олександр Вознюк ознайомився з представленими на виставці зразками та зазначив, що ціна продукції, яку представили виробники є завищеною, а якість, комплектація та зовнішній вигляд ТЗР не відповідають сучасним вимогам.
Голова Організації акцентував увагу присутніх, що така прикра ситуація є результатом того, що в Україні серед виробників ТЗР відсутній конкурентний ринок, а є лише лобіювання інтересів керівників певних підприємств. Державні чиновники не бажають надавати адресну фінансову допомогу на придбання ТЗР людині з інвалідністю, натомість вважають за необхідне продовжувати фінансування окремих «наближених» підприємства витрачаючи мільйони бюджетних коштів.
Олександр Вознюк зазначив, що держава має надавати людині з інвалідністю адресну фінансову допомогу на придбання ТЗР, і тоді сама людина буде вирішувати у якого виробника, якої якості та комплектації хоче придбати ТЗР. Таким чином, користувачі ТЗР будуть «голосувати власними гаманцями» за виробника, що виготовляє якісну та сучасну продукцію. Це сприятиме конкуренції серед виробників, покращенню якості продукції ,а як результат –і комфорту споживача, а також тому, що ринок змушені будуть покинути неякісні виробники.
А доки ситуація з фінансуванням «кишенькових підприємств» не закінчиться, ми будемо мати виключно:
-корупційну схему, що працює роками і збагачує окремих чиновників;
-відсутність конкурентного ринку;
-завищені ціни на ТЗР;
-відсутність ТЗР належної якості.
Нагадаємо, що соціальні гарантії щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”.
Як ви вважаєте, чи належним чином держава Україна забезпечує технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю? Чи зіштовхувались ви або члени вашої родини з проблемою отримати якісний ТЗР?
Чекаємо на ваші відповіді у коментарях.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.