Засідання Громадської ради при Мінсоцполітики: підсумки роботи за 2023 рік та плани на 2024 рік

7 лютого відбулося чергове засідання Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (Мінсоцполітики), у якому взяв участь член ради, голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

На засіданні обговорили підсумки роботи Громадської ради за 2023 рік та плани на 2024 рік. Зі звітом виступив голова Громадської ради Максим Мельніков. Отже, Громадська рада продовжила роботу в умовах війни у різних форматах, в тому числі за допомогою онлайн-платформ. Відбувся конструктивний діалог з Мінсоцполітики. Протягом року розглянуто понад 17 проєктів нормативно-правових актів, розроблених Мінсоцполітики. Значна увага приділялася роботі в комітетах. Зокрема, Олексаеднд Вознюк брав активну участь у засіданнях Комітету з прав людей з інвалідністю. Чимало пропозицій були направлені до Мінсоцполітики. Серед них – запити щодо захисту прав осіб з інвалідністю, подальшого розвитку протезно-ортопедичної галузі, фінансової підтримки громадських об’єднань для надання соціальних послуг особам з інвалідністю тощо.

План роботи Громадської ради на 2024 рік буде спрямований на вирішення актуальних проблем соціального захисту населення.

Під час його обговорення Олександр Вознюк серед пріоритетних питань назвав відновлення фінансування громадського сектору осіб з інвалідністю. Також він запропонував членам ради під час формування переговорної групи з питань європейської інтеграції долучитися до 36 тематичних переговорних груп з виконання Угоди про асоціацію України з ЄС. Важливим, на його думку, є  й те, щоб громадська рада зосередила свою увагу на захисті прав дітей за кордоном та на захисті прав дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківських прав.

Засідання Громадської ради продемонструвало її важливу роль у забезпеченні соціального діалогу та захисту прав та інтересів громадян.

Члени Громадської ради також обговорили законопроєкти, надіслані Мінсоцполітики для розгляду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.