Засідання Ради безбар’єрності при Кабінеті Міністрів України











27 жовтня 2021 року відбулося 3-тє засідання Ради безбар’єрності, на якому було презентовано перший моніторинговий звіт Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Нагадаємо, що документ розроблено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Зазначимо, що план заходів передбачає впровадження шести напрямів безбар’єрності – фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, економічної та освітньої. До реалізації заходів залучені 16 міністерств, з них 7 реалізують флагманські проекти. В цілому заплановано 236 заходів та 144 завдання.
Участь у заході взяли: Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет,Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутін, заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест, заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк, Радник Міністра внутрішніх справ України, секретар громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін.
Під час заходу було представлено результати флагманських проектів з впровадження безбар’єрності. Серед них:
1. Стандарти інфраструктурної безбар’єрності України;
2. Інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів»;
3. Доступ до інтернету в українських селах;
4. Фізична доступність громадських будівель;
5. Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives);
6. Впровадження в Україні міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я;
7. Шкільна освіта для всіх.
Також було представлено і затверджено Комунікаційну стратегію до Плану заходів із впровадження безбар’єрності. Стратегія визначає стратегічні цілі та показники їх досягнення, наратив, ключові повідомлення, а також координує комунікаційну роботу всіх органів влади.
Крім того, членам Ради представили «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, створення якого ініціювала перша леді Олена Зеленська. Документ був рекомендований для використання органами влади в роботі. Довідник доступний за посиланням: https://bf.in.ua.
Рухаємося далі! Зробимо Україну безбар’єрною разом!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.