Засідання Робочої групи ЦВК з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав осіб з інвалідністю


23 січня 2020 року відбулось чергове засідання Робочої групи Центральної виборчої комісії з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав осіб з інвалідністю на якому було обговорено пропозиції щодо удосконалення Виборчого кодексу України в частині визначення розумного пристосування у виборчому процесі і захисту прав людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Доповідачем по порядку денному був Голова Робочої групи, член Центральної виборчої комісії Постівий Сергій.
Членами робочої групи були надані пропозиції по удосконаленню Виборчого кодексу України в частині повного та всебічного забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення як суб’єктів виборчого процесу. Також враховано рекомендації ВГОІ «Українське товариство глухих» із запровадження на виборчих дільницях інформаційно-комунікативної технології налагодженої системи взаємодії., що забезпечить дистанційний зв’язок в онлайн режимі з черговим перекладачем жестової мови для спілкування із особами з порушенням слуху.
Цей сервіс також дозволить забезпечити право осіб з порушенням слуху на отримання інформації про партії, їх програми, діяльність їх представників, що надходять до виборців через ЗМІ, соціальні мережі та при зустрічі кандидатів із виборцями.
Обговорено питання облаштування архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення на виборчих дільницях.
Працюємо далі.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.