04 липня 2023 року у Комітеті Верховної Ради України  з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  відбулося 6 засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (реєстр. № 5344-д)

04 липня 2023 року у Комітеті Верховної Ради України  з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  відбулося 6 засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (реєстр. № 5344-д) під головуванням Голови підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань Гривка Сергія Дмитровича.

Робота над цим комплексним та системним законопроєктом триває з червня 2021 року. Основна мета майбутнього закону – забезпечити на належному рівні, з урахуванням досвіду країн ЄС, реалізацію особами з інвалідністю свого права на працю.

Нагадаємо, що до складу робочої групи увійшли народні депутати України, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Державної податкової служби України, громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

Учасники обговорили питання доцільності правки, що закріплює норму щодо обов’язкового очолювання громадського об’єднання осіб з інвалідністю особою з інвалідністю. Так, в одній з правок пропонується, що громадську організацію та спілку може очолювати виключно людина, яка має статус особи з інвалідністю.

Голова організації Олександр Вознюк зазначив, що цілком підтримує запропоновану правку оскільки наразі очевидним є факт зловживань з боку окремих «кишенькових» громадських об’єднань, а також тотальної непрофесійності та нерозуміння специфіки захисту прав та інтересів людей з інвалідністю окремими «лідерами думок» та «активістами». Саме тому, на думку спікера, запропонована правка може стати тим самим фільтром, який допоможе подолати наявні проблеми. Звернув увагу доповідач і на те, що зміст правки цілком відповідає принципу «Нічого для нас без нас».

Рухаємось далі. Триматимемо вас в курсі, що подальшої роботи над законопроектом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.