100 днів роботи нового Верховного Суду27 березня минає 100 днів з початку роботи оновленого Верховного Суду. З нагоди 100 днів роботи нового Верховного Суду відбувся брифінг за участі Голови Верховного суду Валентини Данішевської голів касаційних судів у складі Верховного суду, суддів нового Верховного суду.
Голова Верховного суду повідомила, що за перші 100 днів роботи новий Верховний Суд отримав 105 000 справ: 75 000 — спадщина попередників, 30 000 — нові надходження. Залежно від юрисдикції, це від 300 до 2000 справ на одного суддю! Навантаження шалене, і, зі слів голови нового ВС Валентини Данішевської, з ним не справляється навіть комп’ютер, який на сьогодні розподілив між суддями лише 80 000 справ. Люди працюють іще повільніше: з початку роботи новопризначені судді встигли розглянути близько 17 000 справ, заяв, клопотань і скарг. Якщо б їх рівномірно поділили між собою усі виконавці, вийшло би по 2–3 на кожного суддю на день.
На брифінгу 27 березня з нагоди 100 днів роботи Верховного Суду Валентина Данішевська висловила вдячність представникам фахової спільноти і громадськості за спроби аналізу рішень ВС, бо це дозволяє суду розуміти, як сприймається його діяльність. Звісно, ми — не комп’ютер, щоб охопити весь доробок за 100 днів, однак воліли б започаткувати традицію оцінювати діяльність Верховного Суду не лише кількісно. Ми зібрали конкретні сумнівні рішення, за які, на наш погляд, суддям повинно бути соромно, і конкретні правильні рішення, яких суспільству потрібно більше.
Присутні на брифінгу мали можливість задати питання керуючому складу Верховного суду та суддям Верховного суду стосовно їх діяльності.
На запрошення Верховного суду у брифінгу взяли участь члени ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” на чолі із Головою Олександром Вознюком.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.