12 червня 2023 року Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» провела консультаційно-презентаційну зустріч із цільовими громадами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Рівненській області.

Нагадаємо, що Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допомагає Уряду України у формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між власне органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Також Проєкт сприяє реалізації реформи децентралізації з метою забезпечення через досягнення таких цілей:

– забезпечення інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні;

– сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню;

– створення механізмів, що допоможуть мешканцям громади відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

Представники команди ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» презентували проєкт, який реалізує організація, а саме «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», розповіли про його мету, територію реалізації, бенефіціарів, заплановані заходи та активності, а також про очікувані результати реалізації.

Голова організації Олександр Вознюк роз’яснив, навіщо ОМС необхідно залучати мешканців громади до процесів прийняття рішень, та зазначив, що проєкт допоможе громадам побудувати той самий «ідеальний механізм» залучення, оскільки для кожної громади-партнерки проєкту будуть розроблені окремі рекомендації, що будуть зафіксовані в аналітичному звіті.

Учасники заходу мали змогу поставити запитання щодо змісту проєктної діяльності, зокрема й щодо запланованих фокус-групових досліджень. Зазначимо, що ці заходи будуть проведені в таких громадах області: Білокриницькій, Гощанській, Здолбунівській, Клесівській, Костопільській, Корецькій, Острозькій, Радивилівській, Рокитнівській, Сарненській.

Також на обговорення були винесені такі питання:

  1. Запит громадськості щодо залучення до процесів прийняття владних рішень: практичні кейси.
  2. Залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні та активізація роботи громадських організацій або ініціатив на обласному рівні.
  3. Проблеми та виклики щодо залучення громадян до процесів прийняття владних рішень на місцевому та обласному рівні.

З нетерпінням очікуємо зустрічей з представниками цільових громад для продовження спілкування.

Стежте за нашими оновленнями, інформація щодо проєктної діяльності в межах кожної з громад буде додатково висвітлена організацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.