22 травня 2023 року «Правозахисна спілка інвалідів» ВГОІ провела зустріч із жителями Черняхівської селищної територіальної громади

На завершення свого візиту до Житомирської області для проведення дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» 22 травня 2023 року зустрілася з мешканцями Черняхівської селищної територіальної громади.

Черняхівська селищна територіальна громада входить до складу Житомирського району Житомирської області. Громада налічує 37 населених пунктів з адміністративним центром у      смт Черняхів.

Загальна чисельність зареєстрованого населення в громаді становить 19 560 осіб, з них 2 570 осіб з інвалідністю, які проживають, зареєстровані та / або перебувають на обліку у громаді (І група – 177 осіб; ІІ група – 809 осі     б     ; ІІІ група –                                                       1 584 осо     би);

Кількість осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою крісел колісних, – 46, кількість дітей з інвалідністю – 117 (4,6 % від загальної кількості осіб з інвалідністю).

Із загальної кількості осіб з інвалідністю 52 % становлять жінки (1 335 осіб).

Кількість зареєстрованих ВПО – 773 особи (станом на 24 лютого      2022 року – 26 осіб), з них 23 осо     би з інвалідністю.

На території громади зареєстровані 384 особи, що знаходяться на обліку у відділенні денного перебування КУ «Територіальний центр соціального обслуговування», 772 особи ВПО, з них 320 жінок.

 

Захід відбувся на базі КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» Черняхівської селищної ради.

Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання     .

Далі було знайомство присутніх. З вітальним словом виступив Олександр Вознюк та ознайомив учасників із завданнями та функціями місцевого самоврядування.

До заходу долучилася селищна голова      Наталія Ревчук.      Низку важливих питань обговорили під час зустрічі. Йшлося, зокрема, про просвітницькі програми для дітей, жінок, людей з особливими потребами і ВПО, про практичні можливості залучення таких громадян до прийняття рішень на місцевому рівні, про безбар’єрність у доступі до інфраструктурних об’єктів, плани реалізації інклюзії та створення адаптованого громадського простору для людей із інвалідністю.

Обговорили також інформаційну доступність у громаді, залучення місцевих мешканців, зокрема й осіб з інвалідністю, ВПО та жінок до процесів прийняття рішень у громаді.

Захід нікого не залишив байдужим. Присутні відмітили, що такий механізм роботи дасть змогу приймати ефективні рішення, заявляти про потреби та проблеми, швидко їх вирішувати й покращувати життя жителів громади.

Як зазвичай, присутні заповнили анкети фокус-групового дослідження, результати якого будуть відображені в аналітичному звіті та допоможуть підготувати змістовні рекомендації щодо їх врегулювання.

У підсумку Олександр Вознюк запросив жителів громади взяти участь в освітньому онлайн-заході на тему: «Правові механізми та засоби комунікації й взаємодії з органами влади», який відбудеться 26 травня 2023 року для громад Житомирщини.

Правозахисна спілка інвалідів ВГОІ продовжує проводити дослідження щодо участі громадськості у процесах прийняття владних рішень, реалізація якого стала можливою      за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.