ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» 19 травня зустрілася з мешканцями Іршанської територіальної громади в рамках проєкту дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Іршанська територіальна громада входить до складу території Коростенського району Житомирської області. До      громади      входять 14 населених пунктів з адміністративним центром у      смт Іршанськ.

Загальна чисельність зареєстрованого населення в громаді становить 9 214 осіб, з них:

6 771 – міського населення і 2 443 – сільського населення;

кількість осіб з інвалідністю – 434 особи;

кількість зареєстрованих ВПО – 479 осіб (до 24 лютого      2022 року – 21 особа), з них 21 особа з інвалідністю.

Зустріч відбулася в приміщенні міської ради за участі місцевих активних громадян, представників місцевої влади та громадських організацій.

Олександр Вознюк привітав присутніх учасників і детально розповів про мету цього проєкту, його етапи проведення та очікувані цілі від реалізації.

Слово також взяв представник влади, який розповів про роботу громади, послуги, які надаються громадою. Він зазначив, що в громаді доволі активне населення. Запевнив, що під час прийняття владою рішень обов’язково до обговорення залучається громадськість. Також у      громаді проводяться опитування на сайті, офіційній фейсбук-сторінці     . Рішення приймаються тільки за регламентом, активні громадяни стежать      за цим процесом.

Він зазначив, що нині в громаді затверджені та діють 32 місцеві програми, з якими жителі можуть ознайомитися на сайті громади. Серед програм,      спрямованих      на підтримку дітей, вразливих категорій населення, що проживають у межах Іршанської територіальної громади, він назвав такі:

Цільова Програма забезпечення перебування внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб до закладів, що належать до комунальної  власності Іршанської селищної територіальної громади;

Програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС, Революції гідності, учасників бойових дій, військовослужбовців Сил оборони України, внутрішньо переміщених осіб, членів сімей загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС, учасників бойових дій, військовослужбовців Сил оборони України на 2022-2023 роки;

Програма компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на 2023 рік;

Програма оздоровлення та відпочинку дітей Іршанської селищної ради на 2023 рік;

Цільова Програма соціального захисту населення «Турбота» Іршанської селищної територіальної громади на 2023 рік (у новій редакції);

Програма зайнятості населення Іршанської селищної ради на 2023 рік.

Обговорили також діяльність громадських організацій, які зареєстровані на території громади.

«У нас є громадянське суспільство. Вважаю, що громадська рада потрібна, щоб там були представники громадськості й допомагали владі приймати рішення», – зазначив представник місцевої влади.

Окрему увагу було приділено проблемам осіб з інвалідністю. Обговорили питання працевлаштування осіб з інвалідністю, архітектурну доступність до місць загального користування, оздоровлення дітей з інвалідністю.

Зустріч пройшла в затишній атмосфері, було багато живого спілкування, учасники фокус-групового дослідження ставили цікаві й конструктивні питання як особисто представникам команди проєкту, так і представникам місцевої влади.

Для здійснення аналізу реального стану залучення громадян до прийняття рішень у громаді команда проєкту провела анкетування серед учасників. До заповнення анкет фокус-групового дослідження долучили     ся 14 осіб. Результати опитування будуть відображені в аналітичному звіті та допоможуть підготувати змістовні рекомендації щодо їх врегулювання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.