Участь у конференції “25 – років Господарським судам України: шлях Європейської інтеграції”

20 травня 2016 року у м. Львів відбулась Міжнародна науково-практична конференція «25 – років Господарським судам України: шлях Європейської інтеграції», в якій взяв участь із доповіддю Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

У міжнародній конференції взяли участь представники господарських судів України всіх інстанцій, члени Ради суддів України, Голова Вищого господарського суду України, судді, міський голова м. Львова, голова Львівської обласної державної адміністрації, постійний представник в Раді Європи, представники Державної судової адміністрації України, судді країн Європейського Союзу, представники міжнародних організацій, діяльність яких пов’язана із забезпеченням розвитку правосуддя за світовими стандартами, та інші учасники.

В своїй доповіді Голова організації звернув увагу на необхідність забезпечення безбар’єрного та рівного доступу до правосуддя для осіб з обмеженими можливостями, необхідності вжиття заходів по належному обладнанню приміщень судів для людей з інвалідністю, звернув увагу присутніх гостей міжнародної конференції на нагальні потреби особливих людей, які виникають при їх зверненні до судової влади за захистом своїх прав та законних інтересів.

Головою організації було звернуто особливу увагу на облаштування приміщень судів під потреби людей з інвалідністю, оскільки на даний час приміщень судів, які б відповідали всім необхідним вимогам по забезпеченню рівного доступу до правосуддя (наявність табличок зі шрифтом Брайля, відповідної розмітки в приміщенні суду, правильно облаштованих пандусів, тощо) всіх категорій громадян є вкрай малою.

Заслуговують на виняткову увагу прагнення окремих керівників судових установ по здійсненню всіх можливих заходів по належному обладнанню приміщень для усунення бар’єрів для людей з інвалідністю в доступі до правосуддя, які знаходять можливість забезпечити рівний доступ до судової влади всім категоріям громадян. На сьогодні, одним з прикладом є Львівський апеляційний господарський суд, який один із перших судів в Україні облаштував власне приміщення під потреби осіб з обмеженими можливостями, що дало змогу таким особам зручніше почувати себе при відвідування суду з різних підстав.

Лише постійне обговорення на різноманітних заходах потреб осіб з обмеженими можливостями зможе зрушити з місця питання по належному адаптуванню будь-яких приміщень під потреби особливих людей.

Закликаємо всіх наслідувати гарні приклади. Зробимо разом наше суспільство більш толерантним.

Прес-центр


From Участь у конференції “25 – років Господарським судам України”. Posted by Правозахисна спілка інвалідів on 5/24/2016 (5 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.