4 травня 2023 року у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулась робоча нарада щодо практики застосування Закону України № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

04 травня 2023 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк долучився до робочої наради у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів щодо практики застосування Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Захід відбувся під головуванням Голови підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їхніх підприємств і громадських об’єднань Комітету , Народного депутата України Сергія Гривка.

 

               Нагадаємо, що 21 вересня 2022 року Верховна Рада України схвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 1 січня 2023 року. Цим Законом реорганізовано Фонд соціального страхування України шляхом передачі частини його функцій Пенсійному фонду України.

               У вступному слові Сергій Гривко зазначив, що постраждалі на виробництві особи наразі звертаються з закликом про допомогу та зазначають, що їх життя перетворилось у боротьбу за свої права, бо вони не отримують послуги, що надавав Фонд соціального страхування України, а саме: постійний сторонній догляд, спеціальний медичний догляд, побутове обслуговування, додаткове харчування, засоби гігієни та багато чого іншого, що було передбачено. Головуючий закликав всіх присутніх вести конструктивний діалог та поважати думку один одного під час обговорення.

               З презентацією на заході виступила Дарія Марчак, яка наразі є Першим заступником Міністра соціальної політики України.  Представники громадськості та присутні на заході особи з інвалідністю по завершенню презентації та доповіді представника міністерства почали ставити запитання щодо змісту почутого проте не отримали відповіді на питання, що їх хвилювали.

               Олександр Вознюк під час свого виступу зазначив, що однією з причин ситуації, яка виникла є непрофесіоналізм окремих чиновників Міністерства соціальної політики України. Спікер вказав, що на жаль, процеси, які відбуваються – це лише ситуативна реакція на певний виклик, а не завчасне та продумане рішення, яке до того ж має бути обговорене з громадськістю. Також, на думку пана Олександра необхідно одразу враховувати дотичні проблеми, які можуть виникнути при реалізації та мати способи їх подолання. Основним принципом під час впровадження будь-яких реформ має бути «не нашкодь, не зроби гірше». Наразі було ліквідовано стару дієву модель, а натомість не запропоновано іншу. Існуючий стан в соціальний сфері доповідач охарактеризував як «повне дно» та запропонував чиновникам Міністерства соціальної політики України піти у відставку.

               Ознайомитися з Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2620-20#Text

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.