Круглий стіл: «Рівень пенсійного забезпечення пенсіонерів та осіб з інвалідністю в Україні у порівнянні з країнами Європейського Союзу»

21 квітня Голова Правозахисної спілки інвалідів ВГОІ Олександр Вознюк в режимі онлайн взяв участь  у засіданні круглого столу на тему: «Рівень пенсійного забезпечення пенсіонерів та осіб з інвалідністю в Україні у порівнянні з країнами Європейського Союзу», організованому Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Під час дискусії обговорювалися питання накопичувальної пенсійної системи в Україні, прожиткового мінімуму, сплати єдиного внеску, а також питання обчислення трудового стажу осіб, які наразі перебувають за кордоном.

«На даний час велика кількість людей, у тому числі з інвалідністю, перебувають за кордоном. Деякі з них живуть і працюють в країнах Європейського Союзу. Однак їх трудовий стаж може бути не врахований нашою державою, так як угоди про соціальне забезпечення з багатьма країнами не ратифіковані, як наприклад Угода між Україною та Федеративною Республікою Німеччина. Тому, у першу чергу, слід виконувати державі угоди, які підписує Україна, та своєчасно ратифікувати їх. Це стосується захисту прав кожної людини, яка працює за кордоном і сплачує податки та збори в країнах ЄС. Врахування державою трудового стажу, який люди набули за кордоном, стане важливим кроком для повернення в майбутньому цих осіб до України» зазначив О. Вознюк.

Позиція Правозахисної спілки інвалідів ВГОІ стосовно захисту прав та законних інтересів осіб з інвалідністю полягає у наступному:

відійти від формального працевлаштування осіб з інвалідністю;

гідна оплата праці особам з інвалідністю;

пенсія особи з інвалідністю має бути як додатковим інструментом у працевлаштуванні, а не основним;

зняття фільтрів обмежень у працевлаштуванні на держану службу та органів місцевого самоврядування для осіб з інвалідністю;

практика успішних кейсів як самозайнятої особи таких професій: адвокат, нотаріус, аудитор, перекладач тощо;

ефективне управління фінансами незалежно від форм власності, де у центрі є людина, а не адміністрування.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.