День захисників та захисниць України

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають одразу 3 свята: Покрову, День козацтва та День захисників та захисниць України.

Друзі, вітаємо Вас з ними!

Усі ці свята взаємопов’язані між собою і виникали послідовно.

Відзначення Покрови має глибоку історію в Україні. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, які будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Вважають, що саме в цей день у 1942 році було утворено Українську повстанську армію.

14 жовтня 2014 р. Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Таким чином цим же указом в Україні скасували День захисника Вітчизни, який раніше відзначався 23 лютого, який за часів СРСР був відомий як День Радянської армії. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на “День захисників і захисниць України”.

Сьогодні день тих людей, які захищали Україну і боролися за нашу волю – і у минулому, і тепер. День тих людей, які на полі бою писали нашу історію. Тих, хто ціною власного життя та самопожертви створив національну честь, гідність і славу. Щирі вітання та подяка усім героями та героїням, які боронять суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, мир, спокій та життя нашого народу! Зі святом, захисники та захисниці!

Дякуємо за вашу роботу!

Слава захисникам України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.