Державна підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю у побудові інклюзивного середовища10 листопада 2020 року за сприяння Українського кризового медіацентру відбулося обговорення щодо результатів проведення 1-го відкритого конкурсу на надання державної фінансової підтримки громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю ініційоване Головою ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександром Вознюком.
Не обійшли стороною учасники заходу і розгляд тих проблемних питань та викликів, які стоять перед ГО осіб з інвалідністю, а також шляхи їх подолання.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що на його думку основними проблемами є:
1. Фінансування державою окремих громадських об’єднань осіб з інвалідністю в обхід конкурсних процедур, лише за фактом існування таких організацій (підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих, Національної асамблеї інвалідів України);
2. Товари, роботи та послуги, які надаються підприємствами невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих не мають реальних споживачів;
3. Відсутність дієвого і відкритого конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка;
4. Наявність колізій у нормативно-правових актах, які регулюють надання державної фінансової підтримки ГО.
Олександр Вознюк зазначив про необхідність створення Робочої групи з приведення нормативно-правових актів з питань фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю у відповідність до вимог Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Конституції України, інших норм міжнародного та національного законодавства щодо захисту прав осіб з інвалідністю та вказав, що до складу такої групи повинні увійти представники органів законодавчої і виконавчої влади, міжнародних організацій та провідних громадських об’єднань осіб з інвалідністю.
Також спікер зазначив про необхідність запровадження дієвих механізмів моніторингу за цільовим використанням бюджетних коштів та необхідності проведення перевірок щодо цільового використання бюджетних коштів Фондом соціального захисту інвалідів та громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які отримували бюджетні кошти за останні 5 років.
Олександр Вознюк продемонстрував присутнім презентацію, що містила матеріали, які схематично відображали який обсяг фінансування одержують окремі громадські організації.
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» вдячна Українському кризовому медіа центру за технічну підтримку заходу.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.