Онлайн-дискусія «Пандемія COVID-19 та права людей з інвалідністю в Україні»

11 листопада 2020 року на запрошення Моніторингової місії ООН з прав людини / UN HumanRightsMonitoringMission Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк долучився до онлайн-дискусії «Пандемія COVID-19 та права людей з інвалідністю в Україні».
Також участь у заході прийняли: Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ)Матільда Богнер, Спеціальний доповідач ООН з прав осіб з інвалідністю д-р Жерард Квін, Доповідачка Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю д-р Амалія Гаміо, Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко, Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, представник Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини в Україні Людмили Денисової, Голова організації людей з інвалідністю «Боротьба за права» Юлія Сачук,Генеральна секретарка Національної асамблеї людей з інвалідністюВікторія Назаренко та інші представники громадських організацій.
На обговорення було винесено ряд важливих питань серед яких основні тенденції з правами людини з інвалідністю під час пандемії в Україні та рекомендації щодо поліпшення захисту та просування прав осіб з інвалідністю в Україні.
Модератором заходу було презентовано Інформаційну записку «Вплив пандемії COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні» підготовлену Моніторинговою місією ООН з прав людини.
Олександр Вознюк зазначив, що в Інформаційній записці відображено реальний стан ситуації та весь спектр проблем з якими зіштовхнулися люди з інвалідність під час пандемії COVID-19 в Україні та дивнимвидається той факт, що про проблеми знаютьспостерігачі, проте їх не бачать або не хочуть бачити Уповноважені та чиновники.
Також Голова Організації поставив ряд проблемних питань присутнім чиновникам та окреслив питання, які потребують негайного вирішення з боку держави. Серед таких питань: неприпустимість обмеження медичних прав осіб з інвалідністю, питання догляду за дитиною з інвалідністю у випадку, якщо батьки дитини потрапляють на стаціонарне лікування , необхідність забезпечення реального, а не декларативного доступу до освітнього процесу та навчання дітей з інвалідністю під час пандемії COVID-19.
Сподіваємося, що скоро ми дізнаємося про реальні кроки та шляхи подолання проблем, які пообіцяли напрацювати чиновники. Триматимемо руку на пульсі та інформуватимемо вас.
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» дякує Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні за запрошення, презентацію та технічну підтримку заходу.
Ознайомитися з вищезгаданими напрацюваннями Моніторингової місії ООН з прав людини можна за посиланням: https://ukraine.un.org/uk/99869-informaciyna-zapiska-vpliv-pandemii-covid-19-na-lyudey-z-invalidnistyu-v-ukraini

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.