Допоможіть Барвінку

В м. Сміла з 1996 року функціонує Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Барвінок».

Метою діяльності Центру є здійснення заходів з медичної, соціальної, психологічної реабілітації, педагогічної корекції, професійної орієнтації, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.

До Центру зараховуються діти до 18 років, які отримали статус інваліда, а також діти, які народилися від тяжких пологів і внаслідок своєї патології потребують реабілітаційних заходів аби інвалідність не наступила. Принцип реабілітації – комплексність, неперервність, довготривалість, всебічність, поетапність. Тривалість курсу реабілітації складає 6 місяців. Кількість дітей, які можуть одночасно отримувати послуги – 50 інвалідів, всього на обліку в м. Сміла та Смілянському районі перебуває 293 дітей цієї категорії. Наслідками реабілітації є поліпшення стану здоров’я дітей-інвалідів, збільшення періоду ремісії, покращення психофізичних і лабораторних показників.

У 2009 році відповідно до рішення сесії міської ради Центру передано на баланс будівлю колишнього дитячого садка. Для створення реабілітаційного Центру належного рівня будівля є перспективною. Площа приміщень складає – 2390 кв.м. Приміщення потребує реконструкції та капітального ремонту систем теплопостачання (взимку температура у приміщеннях в деякі дні становить нижче 120С), водозабезпечення (відсутність підігріву води), електрозабезпечення та покрівлі (коли йдуть дощі або танення снігу, то через аварійну покрівлю в деяких блоках тече вода аж у підвал).

Для приведення будівлі до стану, який відповідає нормативним будівельним та санітарно-гігієнічним актам щодо дитячих реабілітаційних центрів, виготовлена проектно-кошторисна документація на проведення реконструкції на суму 6,3 млн.грн. Проведена експертиза. Будівельно-ремонтні роботи можна виконувати поблочно. Першочерговість, безперечно, надати ремонту покрівлі та реконструкції системи теплопостачання, щоб забезпечити більш сприятливі умови перебування дітей-інвалідів в Центрі. Підігрів води дасть змогу відкрити в Центрі бальнеологічне відділення, де буде проводитися бальнеолікування дітей з діагнозом ДЦП (бальнеологічним обладнанням забезпечені).

У «Барвінку» працює колектив висококваліфікованих, ініціативних спеціалістів, які знаходяться у постійному творчому пошуку нових ефективних методик для застосування їх у своїй практиці з метою отримання кращих результатів у відновленні здоров’я дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Для покращення реабілітаційного процесу та зміцнення матеріальної бази Центру необхідні: велотренажер, бігова доріжка, тренажер нижніх кінцівок, ручні ходунки, зонди для логопедичних занять, настільні ігри, пазли для логіки, конструктори, меблі, килимові покриття для підлоги, відеокамера і фотоапарат (для фіксації поетапного покращення реабілітаційного процесу), відеопроектор та екран, обігрівачі, канцтовари.

Турбота про дітей віддячується суспільством сторицею, тому що діти є неоціненним спадком нашої нації.

Будемо дуже вдячні Вам, якщо Ви знайдете можливість надати посильну допомогу Центру для проведення ремонтних робіт і в придбанні необхідних матеріалів та обладнання.

З надією на подальше спілкування, з повагою і вдячністю директор, працівники, пацієнти Центру, а також громадська організація «Спілка батьків дітей-інвалідів».

Прес-центр

 


From Допоможіть Барвінку, posted by Правозахисна спілка інвалідів on 7/30/2015 (17 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.