Доступ осіб з інвалідністю до безоплатної правої допомоги, правосуддя та політичного життя

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» залучена Координаційним центром з надання правової допомоги до участі у національній доповіді стосовно соціального захисту осіб з інвалідністю на тему: «Доступ осіб з інвалідністю до безоплатної правої допомоги, правосуддя та політичного життя».

Теми доповіді Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»:

  1. Проблематика практичної реалізації Указу Президента України «Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки» №276/2015 від 20 травня 2015 року та ухваленної на виконання Указу Президента Рішення Ради суддів України № 54 від 05 червня 2015 року про затвердження Програми Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» «Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями» (надалі – Програма).

Програма, відповідно до Напряму 1, передбачає облаштування приміщень судів загальної юрисдикції України до 1 грудня 2016 року інформаційно-платіжними програмно-технічними комплексами самообслуговування (надалі – ІПТКС) з метою покращення доступу до правосуддя, забезпечення рівних прав для всіх категорій громадян та інтеграції сучасних інформаційних технологій в роботу судів, а також для сплати громадянами безпосередньо в приміщеннях судів судового збору та адміністративних стягненнь за вчиненні адміністративні правопорушення.

  1. Доповідь стосовно позбавлення права на пільги громадських організацій інвалідів (спілки та інші об’єднання громадських організацій інвалідів) по сплаті судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір» в новій редакції та необхідність поновлення таких прав.
  1. Загальна проблематика захисту прав інвалідів в повсяденному житті.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.