Нова редакція закону України “Про судовий збір”

Законом України «Про судовий збір» в новій редакції (яка набрала чинності з 01 вересня 2015 року) було позбавлено прав на пільги громадських організацій інвалідів (спілки та інші об’єднання громадських організацій інвалідів) щодо сплати судового збору.

Зазначені зміни до Закону України «Про судовий збір» були розроблені Державною судовою адміністрацією України, яка не врахувала теперешній стан забезпеченності інвалідів та їх можливості стосовно сплати судового збору при захисті прав та законних інтересів осіб з обмеженими можливостями (інвалідів).

Таким чином, позбавлення громадських організацій інвалідів, які в більшості випадків звертаються до суду за захистом порушених прав та законних інтересів осіб з обмеженими можливостями (інвалідів), призвело до обмеження гарантованих Конституцією України та законами України права на доступ до правосуддя інвалідів.

В зв’язку з порушенням прав осіб з обмеженими можливостями (інвалідів) стосовно доступу до правосуддя Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» спільно з іншими спілками та громадськими організаціями інвалідів, разом з Апаратом Президента України було розроблено законопроект про зміни до Закону України «Про судовий збір», які повертають право громадським організаціям інвалідів на пільги щодо сплати судового збору при зверненні до суду в зв’язку з порушенням прав та законних інтересів інвалідів.

На теперешній час зазначений законопроект пройшов погодження у відповідних комітетах Верховної ради України та очікує на внесення його до порядку денного щодо прийняття народними депутатами України таких змін.

Всеукраїнська громадська організацієя інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» не має сумнівів стосовно прийняття позитивного рішення народними депутатами України щодо повернення пільг громадським організаціям інвалідів по сплаті судового збору.

Всеукраїнська громадська організацієя інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» й надалі буде вжsвати всіх заходів для захисту прав і законних інтересів осіб з обмеженими можливостями (інвалідів).

Додаток (пов’язані документи):
doc_352479.docx
doc_352511.docx
doc_352512.docx
doc_352513.docx
doc_354590.docx
doc_354941.docx

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.