ІНКЛЮЗИВНА ПЛАТФОРМА В УКРАЇНІ: РЕАЛІЇ, ВИКЛИКИ, МАЙБУТНЄ



































































12 березня 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів спільно із Всеукраїнською громадською організацію інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» провів круглий стіл на тему: «Інклюзивна платформа в Україні: реалії, виклики, майбутнє».
Захід зібрав у діалозі людей з особливими потребами, представників громадських організацій, що захищають інтереси людей з інвалідністю, з майже усіх регіонів України, представників законодавчої, виконавчої та судової гілок влади різного рівня, міжнародні організації.
Відкрила засідання Галина Третякова, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Серед присутніх: Віталій Музиченко, заступник міністра Міністерства соціальної політики України, Вадим Струневич, народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Сергій Гривко, народний депутат України, голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Спільно з представниками громадських організацій, що опікуються захистом людей з інвалідністю, говорили про існуючі проблеми, шляхи їх вирішення та консолідацію зусиль усіх сторін процесу, надали пропозиції щодо удосконалення нормативної бази тощо.
«Інвалідність – не вирок долі, коли є повага, що дає змогу впевнено почуватися у суспільстві! Особи з інвалідністю не мають відчувати зневагу від оточуючих, мають бути соціально адаптованими та мати змогу працювати на рівні з іншими. А суспільству, в свою чергу, необхідно бути більш толерантним. І пам’ятати про те, що від інвалідності ніхто не застрахований. Через просвітницькі місії нам необхідно змінити ставлення суспільства до осіб з інвалідністю», – зазначив Олександр Вознюк, голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів».
Окремо в ході зустрічі обговорили питання судового захисту та доступу осіб з інвалідністю до будівель суду.
Головний міжнародний експерт Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамска-Галант говорить, що в рамках проєкту відвідали багато судів в Україні. На жаль, не усі вони є доступними для маломобільних людей, а тому потрібно втілювати ті високі стандарти, що уже визначені. «Дуже багато можна зробити також через зміну підходу, перш за все треба вчити працівників судового апарату. Багато речей можна зробити через невеликі зміни», – пояснює Анна Адамска-Галант.
Олександр Вознюк представив свою Концепцію реалізації інклюзивної платформи в Україні. Серед іншого пропонує розробити «Єдине вікно для осіб з інвалідністю»(програмне забезпечення), щоб впровадити систему ведення обліку осіб, даних про соціальні послуги, яких вони потребують, реально наданих послуг, запланованих та витрачених бюджетних коштів тощо.
Мета – зробити повний перезапуск самої системи поняття інклюзивної платформи, що включає інформаційну, транспорту , архітектурну доступність, доступ до медичних та освітніх послуг.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.