Іпотерапія для дітей
08 листопада 2016 року діти з інвалідністю знову відвідали кіно-спортивний клуб для проходження реабілітації та отримання задоволення від спілкування з тваринами.

Нашим підопічним в цей день дарували радість Сократ та Бублик. На Сократі діти робили вправи, а на Бублику каталися діти, яким важко пересуватися, тому що Бублик нижчий ніж Сократ.

За допомоги іпотерапії ефективно лікуються шлунково-кишкові захворювання, хвороби і травми опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання. Лікування верхи дуже корисне для реабілітації після хірургічних операцій, при наслідках поліомієліту, сколіозах і остеохондрозах тощо. Іпотерапія рекомендована пацієнтам із неврологічними порушеннями різної етіології, розсіяним склерозом. Особливо помічною іпотерапія є у реабілітаційній практиці з дітьми, які страждають на дитячий церебральний параліч, ранній дитячий аутизм, олігофренію.

Позитивний вплив іпотерапії на здоров’я людини виявляється завдяки тому, що їзда верхи вимагає постійного тренування базових рефлексів, що передбачають відповідну участь м’язів тіла, а це відіграє велику роль у лікуванні пацієнтів, які страждають на порушення функцій опорно-рухової системи і системи керування рухами (наприклад, при дитячому церебральному паралічі).

Під час лікувальної верхової їзди тіло розгойдується у трьох вимірах:

  • вліво − вправо,
  • вперед − назад,
  • вгору − вниз.

Починають працювати вражені хворобою групи м’язів і нервові структури. Це розвиває у хворих на параліч рухливість, відчуття рівноваги, координацію рухів.

Температура тіла коня вища від температури людини на 1,5-2 °С. М’язи спини коня, що йде, розігрівають і масажують м’язи ніг вершника, нормалізують м’язовий тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках. Кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дозволяє використовувати іпотерапію для лікування психоемоційних розладів, фобій та інших порушень психіки. Між вершником та його конем налагоджуються близькі дружні стосунки, що дуже важливо для невпевнених у собі й самотніх людей. Особливо ж — для дітей, які страждають на аутизм.

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» щиро дякує партнерам за надання можливості допомагати дітям.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.