Команда ВГОI «Правозахисна спілка інвалідів» провела фокус-групове дослідження в Рава-Руській громаді Львівської області

24 серпня 2023 року, в День Незалежності України, команда Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Рава-Руської громади для проведення фокус-групового дослідження в рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Мета проведення заходу – отримання актуальних даних щодо стану залучення мешканців Рава-Руської громади, зокрема осіб з інвалідністю, ВПО, жінок, до процесів прийняття владних рішень, виявлення проблемних питань щодо залучення населення, напрацювання шляхів їх вирішення, розроблення рекомендацій щодо налагодження взаємозв’язків між органами місцевого

самоврядування громади та громадськістю.

               У фокус-груповому дослідженні Рава-Руської громади взяли участь члени громадських організацій, також були запрошені внутрішньо переміщені особи, які проживають на території громади, та особи з інвалідністю. Від імені Рава-Руської міської ради до заходу долучилися міський голова Іван Івануса, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мар’ян Свірнюк, керуюча справами виконавчого комітету Ірина Івануса, працівники відділів та комунальних закладів міської ради.

               Представники органу місцевого самоврядування повідомили, що всіляко підтримують і   заохочують залучення місцевих мешканців до процесів прийняття владних рішень, розуміють необхідність створення консультативно-дорадчих органів різного спрямування та залучення до складу таких органів представників різних груп населення: осіб з інвалідністю, жінок, внутрішньо переміщених осіб, молоді. Щодо останніх зазначили, що нині в громаді функціонує Молодіжна рада.

Посадові особи Рава-Руської міської ради вказали, що важливо, щоб молодій людині було цікаво бачити себе в майбутньому громади, вдосконалювати й реалізовувати себе, адже не можна недооцінювати вплив молоді на процеси децентралізації. Представники влади підтримують діалогову манеру спілкування з членами Молодіжної ради. На сьогодні розглядаються можливості створення інших КДО, особливу увагу в цьому питанні приділяють особам з інвалідністю, оскільки їхня кількість у громаді, є значною. Станом на серпень 2023 року люди з інвалідністю складають 7,7% від загальної кількості мешканців громади.

Міський голова Іван Івануса розповів присутнім, що запровадження інструментів громадської участі та публічного управління передбачено Стратегією розвитку Рава-Руської міської територіальної громади на 2023-2025 роки, яку було розроблено спільними зусиллями створеної в громаді робочої групи та експертів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

На думку представників ОМС, для активізації громадського сектору необхідно:

  1. провести інформаційні кампанії, направлені на надання мешканцям громади інформації щодо можливості та способів залучення до процесів прийняття рішень, розробити «дорожні карти» щодо кожного зі способів залучення;
  2. забезпечити проведення правоосвітніх та навчальних заходів для мешканців громади та наявних громадських об’єднань     ;
  3. створення умов для подачі громадськістю своїх ідей та проєктів.

Із зазначеним погодилися присутні мешканці громади, які висловили бажання активно долучатися до процесів прийняття рішень у громаді та зазначили, що потребують для цього освітніх заходів та прикладної інформації.

               Наприкінці заходу учасники подякували Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та членам команди ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» за цікаву та змістовну зустріч, здобуті нові знання та можливість бути почутими.

Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» у рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.       

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.