Коментар Голови організації в етері Національного телемарафону «Єдині новини» щодо пенсійного забезпечення та пенсійних систем

10 січня 2023 року Голова організації Олександр Вознюк виступив у якості запрошеного експерта в етері Національного телемарафону «Єдині новини» щодо питань пенсійного забезпечення, пенсійних систем закордоном та можливості запозичення вдалих підходів щодо накопичення пенсійних заощаджень в Україні.

Так, спікер розповів що, наразі дієвими у світі є три види (моделі) пенсійної системи: солідарна (громадяни, які працюють, утримують пенсіонерів за рахунок пенсійних внесків), накопичувальна (існують пенсійні фонди, накопичені кошти є власністю пенсіонера) і змішана. На прикладі пенсійної системи кількох європейських країн було зазначено про переваги накопичувальної та змішаної систем та необхідність запровадження накопичувальної системи в Україні.

Наразі в Україні на 10,7 млн працюючих українців, які сплачують ЄСВ, припадає 10,8 млн пенсіонерів, що отримують виплати в межах солідарної системи, і це співвідношення продовжує змінюватися на гірше. Запровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного забезпечення є одним із критично важливих чинників, спрямованих на покращення ситуації. На думку спікера, її запровадження має стати одним із урядових пріоритетів на 2023 рік.

Пан Олександр вказав, що однією з ключових проблем, чому в Україні досі не можуть запровадити накопичувальну пенсійну систему – це значна недовіра громадян до такого підходу. Тому необхідно працювати з населенням, проводити правоосвітню та просвітницьку роботу. На сьогоднішній день,  згідно з дослідженнями ОЕСР, з-поміж 88 країн світу , у яких працюють накопичувальні пенсійні системи, Україна займає останнє місце за їх розміром до ВВП.

Нагадуємо, що Національний телемарафон «Єдині новини» – це інформаційний телемарафон, запущений 24 лютого 2022 року з метою інформування населення щодо ситуації в Україні від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Переглянути етери можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WY8sDvZdWEA

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.