Комісія Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю: кому і як допомагають протезами в Україні?

7 червня 2024 року у приміщенні Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю  відбулося чергове засідання Комісії з питань протезування та ортезування розглянула низку питань щодо забезпечення українських захисників сучасними протезами.

За словами голови ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», члена Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України  Олександра Вознюка, серед ключових моментів розгляду питань порядку денного Комісії було:

 – Забезпечення протезами стегна, плеча та інших кінцівок для українських воїнів, які втратили функціональні можливості внаслідок бойових дій. Їм надаються сучасні протези з новітніми технологіями та можливостями, які дозволяють покращити якість їхнього життя.

–  Повторний розгляд документів: деякі з питань, що стосуються протезування, були розглянуті повторно. Це пов’язано з тим, що Комісія потребувала додаткової інформації або уточнень.

–  Післягарантійний ремонт: комісія також розглянула питання післягарантійного ремонту протезів для учасників бойових дій. Це означає, що держава бере на себе зобов’язання ремонтувати протези протягом певного періоду після їхнього виготовлення.

– Забезпечення протезами спортсменів. Крім учасників бойових дій, Комісія також розглядає питання забезпечення протезами спортсменів з інвалідністю, які потребують їх для занять спортом.

«Робота Комісії спрямована на те, щоб забезпечити українських захисників та інших громадян з інвалідністю якісними протезами, які допоможуть їм жити повноцінним життям, – зазначив Олександр Вознюк та  пояснив, що протезування та ортезування в Україні є безкоштовними для певних категорій громадян, зокрема учасників бойових дій та інвалідів війни. Для отримання протеза необхідно звернутися до відповідних органів соціального захисту та пройти медико-соціальну експертизу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.