Круглий стіл «Університет жіночого лідерства»21 вересня 2021 року ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у партнерстві з Київською міською державною адміністрацією, Національною асоціацією адвокатів України, громадською організацією «Громадський рух«Соціальна Єдність» було проведено круглий стіл «Університет жіночого лідерства».
Даний захід виступив своєрідною платформою, яка об’єднує соціально-активне населення виокремлюючи окремою ланкою жінок, жінок з інвалідністю, жінок, котрі виховують дитину/дітей з інвалідністю, жінок, котрі є особами з інвалідністю та при цьому виховують дитину з інвалідністю.
З вітальним словом до учасників звернулися Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Голова Національної асоціації адвокатів України , Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, Голова Комітету з питань гендерної політики, що діє в складі НААУ Тетяна Андріанова. Участь у заході взяли: заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук,Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, начальниця управління забезпечення соціальних державних гарантій, взаємодії з громадськими об’єднаннями ветеранів та осіб з інвалідністю КМДА Ірина Южаніна, заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві Наталія Чумак, начальниця відділу управління державним майном та матеріально-технічного і господарського забезпечення Вищого антикорупційного суду Оксана Зельдич, головна спеціалістка відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства соціальної політики України Юлія Якубовська, депутатка Київської обласної ради Леоніда Пономарьова, Директорка Центру міжнародної академічної мобільності, доцентка кафедри підприємницького та корпоративного права, к.ю.н., ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», співорганізатор проєкту «Розвиток жіночого лідерства в академічному середовищі Німеччини та України» (FLAMINGU)) Євгенія Коломієць-Людвіг, керівниця громадської організації «Спілка жінок Львівщини» Дана Мехедова, керівниця Громадської організації «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації союз осіб з інвалідністю України» Надія Поламарчук, членкиня Комітету з питань гендерної політики, що діє в складі НААУ, керівник компанії AZ Legal Group, адвокатка Анастасія Зернова, директорка Київського міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів Оксана Вербовська.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» презентував результати дослідження щодо питання гендерної рівності та гендерного паритету. Олександр Вознюк зазначив, що основними критеріями демократії є, зокрема, політико-правова рівність усіх громадян незалежно від статі, їх соціальна активність , участь у житті держави, в розв’язанні суспільних проблем. Саме на сучасному етапі розвитку української держави, коли йде формування політичної культури та інтенсивний розвиток політичних інститутів, необхідно віднайти механізм забезпечення гендерної рівності як національного інтересу сучасної держави.
Учасники круглого столу обговорили наступні питання:
1. Лідерство жінок – нова якість політики.
2. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні: сучасний стан.
3. Політика недискримінації та протидії сексизму на місцевому та загальнодержавному рівнях.
4. Жінки в період пандемії Covid-19: проблеми, виклики, шляхи подолання. Домашнє насильство щодо жінок під час карантинних обмежень: статистичні дані.
5. «Ні» домашньому насильству у місті Києві. Протидіяти та запобігти : кращі практики.
6. Гендерна рівність та гендерно чутливе управління як норма цивілізованого суспільства.
7. Прогрес у сфері захисту гендерної рівності.
8. Протидія та запобігання дискримінації відносно жінок.
9. Жінки в органах влади: боротьба за можливість приймати рішення.
10. Участь жінок з інвалідністю в суспільному та політичному житті.
11. Розвиток жіночого лідерства в академічному середовищі.
12. Жінки-лідерки. Стратегічне партнерство.
Також учасниці заходу поділилися власними історіями успішного лідерства у різних сферах.
Запис заходу можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/videos/1011450493019230

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.