Мій Всесвіт: Регіональна виставка творчих робіт дітей з інвалідністю в Одеському апеляційному господарському суді перетворила приміщення суду в арт-галерею

Усі діти люблять свята, ігри та пригощання. Діти з інвалідністю як звичайні діти, також люблять й свято, й увагу, й любов, й подарунки. Хоч свято Міжнародного дня захисту дітей минуло 1 червня, проте для дітей з інвалідністю спеціальних шкіл-інтернатів міста Одеси Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів” спільно з Одеським апеляційним господарським судом провели маленьке свято творчості, уваги та любові – Регіональну виставку творчих робіт дітей з інвалідністю «Мій Всесвіт», приурочену до Дня Захисту дітей, який відзначається по всьому світу 1 червня.

Захід відкрила заступник Голови Одеського апеляційного господарського суду Галина Павлівна Разюк та голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів” – Олександр Григорович Вознюк. На заході побувало багато запрошених гостей міста та жителів міста Одеси.

Діти з інвалідністю принесли на виставку власні творчі роботи, котрі виконали самостійно. Кожна роботи є індивідуально неповторною, відчувається творчий стиль, смак, майстерність, старання, любов, витонченість, чуттєвість. Усі вони були різноманітними: картини, малюнки намальовані різними фарбами та різною технікою, картини вишиті муліне та бісером, стрічкою, роботи виконані з бісеру, дерева, металу, пластиліну, картону, глини, плетіння, прикраси, іграшки та інше. Кожен юний творець міг розповісти та поділитись досвідом виконання своєї роботи та дізнатись щось для себе корисне від інших. Склалась невимушена природна до спілкування товариська атмосфера. Молоді митці з захопленням ділились досвідом та розповідали про свої творчі мрії та смаки.

Пізніше дітей з інвалідністю чекав солодкий смачнющий фуршет з достатку солодощів та фруктів. А, опісля та кожен отримав подарунки.

Найцінніше що у нас є це наше майбутнє, котре є в наших дітях. Діти з інвалідністю ще раз нам дорослим довели що вони в надскладних нинішніх умовах повноцінно займаються творчістю щиро та з любов’ю. Для них творчість є способом самовираження, частиною їх реабілітації, та необхідною складовою повсякдення. Їм важливо творити та займатись мистецтвом. Таким чином, вони можуть перенести в творчість гамму емоцій, любові до життя, краси, світу й формують стійкі ціннісні орієнтири, творчі смаки та стилі, а для частини з них це стане професією на все життя.

Також в межах Виставки в приміщені суду для дітей з інвалідністю вперше було проведено екскурсію до зали судових засідань. Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів” – Олександр Григорович Вознюк, як досвідчений юрист, імпровізовано показав за участю дітей, як відбувається судове засідання. З поміж дітей було обрано 3-х суддів, підсудних, потерпілих та на вигаданій історії про іграшки, що зникли дітям було пояснено загалом судовий процес розгляду справи в суді. На подив дорослих діти цілком відповідально та по серйозному віднеслись до ігрової ситуації й прийняли справедливе рішення. По закінченню, усім дітям було цікаво посидіти в кріслі голови судового засідання та пофотографуватись на згадку. Таким повчальним розважальним прикладом ми наблизили дітей до елементів правової культури та правового виховання. Цікавим є, що ця маленька акторська гра є частиною профорієнтації, й тут же почули що є охочі серед дітей, стати в майбутньому юристами та допомагати перемагати правді та закону.

Дарувати та віддавати вже стало традицією для нас, й ми, заохочуємо якомога більше людей та організацій приєднуватись до нашої діяльності. По доброму слову підтримки, по маленькій посмішці, по одному старанню, по невеличкій дії — й ми усунемо ризики майбутнього від недолюбленості, байдужості, сорому, докору, грубості та покинутості, з чим зустрічаються часто діти з інвалідністю в своєму юному віці.

Щиро дякуємо за щиросердну допомогу та участь в організації Регіональної виставки творчих робіт дітей з інвалідністю «Мій Всесвіт» адміністрації Одеського апеляційного господарського суду та усім небайдужим колегам даної установи. Радісні посмішки дітей з інвалідністю в грозовий, дощовий літній день, коли цей захід відбувся, були немов промінчики теплого ясного сонечка. Дякуємо усім!

Прес-центр


“https://psi.org.ua/mij-vsesvit-2016”

From Виставка “Мій Всесвіт”, Одеса, 2016. Posted by Всеукраїнська громадська організація інвалдів Правозахисна спілка інваліді on 6/07/2016 (8 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.