Міжнародний День захисту прав людини

10 грудня 1948 року в Парижі Генеральна Асамблея ООН урочисто прийняла Загальну Декларацію прав людини-перший документ, який на міжнародному рівні проголосив соціальні, економічні, та культурні права і таким чином встановив їх стандарти.
Декларація прав людини стала першим світовим документом, сформульованим положенням про права людини.
Після прийняття Загальної декларації прав і свобод людини почалося її активне визнання.
Ця декларація стала фундаментом, на основі якого відбувалася вся міжнародна та внутрішньодержавна нормотворчість у галузі прав людини, створила правову базу для наступного кодифікаційного процесу в цій галузі, що сприяв еволюції концепції прав людини.
Значний досвід у застосуванні Загальної декларації набув Конституційний суд України,що часто використовує її положення при визначенні відповідності українського законодавства Конституції і міжнародним стандартам в області прав людини.
Проте, ще й зараз ми далекі від реального втілення високих принципів та ідеалів Загальної декларації прав людини. Велика кількість наших громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами, передбаченими цією Декларацією.
Тому ми маємо усвідомити, що захист прав і свобод людини,її законних інтересів повинен стати сферою виняткової уваги та спільних зусиль усіх інститутів влади,суспільства, всіх громадян.
У Міжнародний прав людини давайте докладемо спільних зусиль по формуванню та вихованню в майбутніх покоління культури прав людини,сприяння торжества свободи,зміцненню безпеки та миру.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.