НААУ створила Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю

06 лютого 2020 року розпорядженням Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України №31 створено Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю. Головою Комітету було призначено адвоката Олександра Вознюка.
«Сьогодні йде активна реалізація плану «Україна без бар’єрів», до якого приєднується Національна асоціація адвокатів України. Адвокатській спільноті треба розуміти, що інвалідність – не вирок. Так, є певна специфіка у спілкуванні з особами з інвалідністю, і наше завдання – донести до колег необхідну інформацію, прибрати бар’єри, зробити адвокатуру доступною для всіх, забезпечити право на рівний та ефективний правовий захист для всіх!
Ми чітко усвідомлюємо необхідність дотримання вимог Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Конституції України та нормативно-правових актів щодо захисту прав осіб з інвалідністю.
Комітет буде узагальнювати і аналізувати міжнародні та вітчизняні правозастосовчі і судові практики з питань захисту прав осіб з інвалідністю, поширювати відповідні аналітичні та методичні матеріали серед адвокатів, у тому числі шляхом проведення семінарів, круглих столів, конференцій, тренінгів, вебінарів та інших заходів.
Нам також треба буде врахувати у своїй роботі Збірку рекомендацій правозахисних механізмів Організації Об’єднаних Націй та Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, адресованих Україні (грудень 2019 року) та інші рекомендації міжнародних організацій», зазначив Голова ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” Олександр Вознюк.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.