Обговорення концепції нового спільного зі Світовим Банком Проекту «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності»

3 жовтня 2023 року відбулось обговорення концепції нового спільного зі Світовим Банком Проекту «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» ініційоване Міністерством соціальної політики України. До заходу долучився Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Світовий банк — кредитно-фінансова установа, яка є однією з найбільших у світі, що надає допомогу з метою розвитку. Світовий банк не є “банком” у загальному розумінні цього слова, це міжнародне співтовариство країн або “акціонерів”, які мають своїх представників у Раді виконавчих директорів. Ці представники визначають політику Банку і здійснюють нагляд за його діяльністю.

Метою реалізації проекту є забезпечення стабільності надання соціальної допомоги вразливим групам населення під час війни, покращення доступу малозабезпечених громадян та внутрішньо переміщеним осіб до соціальної допомоги та послуг, вдосконалення адміністрування соціальних виплат та соціальних послуг.

Олександр Вознюк зазначив, що під час розробки концепту необхідно застосовувати людиноцентриський підхід та пам’ятати, що саме людина, і права та інтереси мають бути у фокусі уваги.

Також важливо керуватися принципом «Нічого для нас без нас!» та залучати до обговорень громадські об’єднання та активні групи громадян, які представляють інтереси різних груп населення: осіб з інвалідністю, жінок, внутрішньо переміщених осіб, молоді. Окрім того варто пам’ятати, що доцільно застосувати підхід «знизу договори», а не «зверху вниз», громадяни мають бути залучені до процесу обговорення, внесення змін до концепту, що пропонується. Голова організації запропонував на наступне обговорення долучити більше представників громадянського суспільства для того, щоб почути та врахувати їх думку.

Щодо надання державою фінансової підтримки вразливим категоріям, то, безперечно, така підтримка необхідна і має бути збережена та надаватися вчасно та в повному обсязі. Однак, державі необхідно ґрунтовно та комплексно підходити до проблеми, створювати умови для навчання та працевлаштування громадян.

Триматимемо вас у курсі щодо подальших обговорень.

Рухаємось далі! Слава Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.