Представники української робочої групи із забезпечення доступності суду знайомились з досвідом грузинських колег

25 листопада 2017 року представники української робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відвідали з дружнім візитом найбільший у Грузії Тбіліський міський суд.
Робочу групу під час зустрічі представляли її голова Олександр Вознюк( ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів), заступник голови Наталія Чумак (ГО «Інститут судового менеджменту»), Руслан Ширма (Шевченківський районний суд міста Києва), Анатолій Овчаренко (Київський апеляційний господарський суд), Валерія Максіна (Львівський апеляційний господарський суд), Анна Павлевська та Олексій Пропащенко (Одеський апеляційний господарський суд). Зустрічала українських гостей старший менеджер(керівник апарату) Тбіліського міського суду Маріам Цкіпурішвілі.
Перша частина ознайомчого візиту відбулась у форматі круглого столу. Українські гості висвітлили основні завдання робочої групи та мету відвідин Тбіліського суду. Господарі заходу розповіли про свій суд, його місце у судовій системі Грузії, а також про його інфраструктуру, в тому числі про елементи доступності будівлі для маломобільних груп населення та людей з інвалідністю. Проблема архітектурної, транспортної та інформаційної доступності судових установ є досить актуальною для Грузії.
Будівля Тбіліського міського суду раніше належала науково-дослідному інституту, а відтак її довелось адаптувати під потреби здійснення правосуддя, в тому числі забезпечити основними елементами архітектурної доступності. Особливо це стосується окремого приміщення – сучасного центру обслуговування громадян – споживачів судових послуг, що функціонує за принципом сервісного центру. За переконанням грузинських колег, нове приміщення суду, що будується поруч, буде відповідати усім сучасним європейським вимогам щодо доступності.
Для української делегації вартими уваги були не тільки питання судової інфраструктури та забезпечення доступності. Як професійним судовим адміністраторам, представникам українських судів було цікаво дізнатися і про інші аспекти діяльності суду та умов роботи його працівників. А тому, користуючись нагодою, обговорили різні питання, що пов’язані зі здійсненням правосуддя: функціонування автоматизованої системи, застосування інституту медіації у судовому процесі, формування суду присяжних, охорони судів та безпеки суддів, шляхів підвищення рівня довіри суспільства до судової системи тощо.
Завершився дружній візит української делегації до найбільшого суду в Грузії екскурсією його приміщеннями. Представники робочої групи мали нагоду на власні очі побачити роботу центру обслуговування громадян, оглянути зали судових засідань та їх обладнання, кімнати для наради ї відпочинку присяжних та скласти власне враження про розвинуту інфраструктуру Тбіліського міського суду та його доступність для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.