Публічне обговорення конкурсних засад фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю

04 травня 2020 року за ініціативи ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» було проведено відео конференцію на тему: «Публічне обговорення конкурсних засад фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю» за участі представників законодавчої, виконавчої влади та найактивніших громадських організацій осіб з інвалідністю з більшості регіонів України.

Метою обговорення є налагодження комунікації та дієвого діалогу між владою та суспільством людей з інвалідністю щодо встановлення конкурентних та прозорих засад державної підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

В усіх учасників заходу є розуміння необхідності зміни підходу розподілу державної підтримки з централізованого розподілу до встановлення чітких критеріїв і правил проведення прозорого конкурсу на право претендувати на таку підтримку.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова відмітила необхідність впровадження єдиних підходів до громадських об’єднань людей з інвалідністю та відходу від десятилітніх «стандартів» фінансування привілейованих, які вже найближчим часом необхідно поетапно втілювати у життя.

Лідери громадських об’єднань людей з інвалідністю акцентували увагу на своїй багаторічній та результативній роботі без державного фінансування, в той час як 85% бюджетних коштів отримують лише 4 організації, що є дискримінаційним підходом по відношенню до всіх інших об’єднань. Фінансування лише 4 організацій не призвело до суттєвих поліпшень в повсякденному житті осіб з інвалідністю та їх матеріального забезпечення. Відсутність дієвого контролю за цільовим використанням бюджетних коштів зі сторони держави та громадськості призвів до нецільового використання виділених коштів, що підтверджується висновками державної аудиторської служби за попередні роки.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що місцеві (обласні) осередки (відокремлені підрозділи), підприємства і організації невиробничої сфери Українського товариства глухих та Українського товариства сліпих ніхто не полишить та в обов’язковому порядку будуть виплачені борги по заробітній платі і комунальним послугам.

Голова Фонду соціального захисту інвалідів України Антоніна Сіроштан розповіла представникам громадських організацій осіб з інвалідністю про порядок проведення конкурсу для отримання державної підтримки на 2020 рік, пріоритети напрямків діяльності для отримання фінансування, особливості подання документів та участі в конкурс в зв’язку з пандемією COVID-19.

Голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Сергій Гривко підкреслив важливість прямого спілкування з активною спільнотою осіб з інвалідністю, оскільки влада повинна бачити реальну роботу громадських об’єднань людей з інвалідністю та їх внесок у розвиток суспільства. А державна інституційна підтримка повинна здійснюватися виключно на конкурсних засадах.

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк в черговий раз наголосив на необхідності впровадження конкурсу для всіх без виключень, громадські організації людей з інвалідністю повинні мати рівні можливості в доступі до державної підтримки. Організації, які десятиліттями отримували майже всі кошти бюджету повинні показати, що ця підтримка була не марною, вони зможуть завдяки правильному використанню свого майна та управління власними підприємствами з пільгами утримувати свої організації, а конкуренція їм в цьому лише допоможе.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.