Робоча група з питань доступності в Верховному суді


14 грудня відбулось чергове засідання Робочої групи з питань доступності, яка створена за ініціативою ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та для успішної реалізації судами міста Києва Програми по забезпеченню безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в лютому 2017 року.

До складу Робочої групи увійшли представники апеляційних судів міста Києва, Одеського апеляційного господарського суду та Львівського апеляційного господарського суду, територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, Державна судова адміністрація України, Рада суддів України, Вища рада правосуддя, ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», Національна асамблея осіб з інвалцідністю України та інших громадських об’єднань, метою яких є захист прав людей з інвалідністю.
Заключне засідання Робочої групи в 2017 році відбулось в приміщені Верховного суду, на якому було проведено презентацію доступності приміщення Вищої ради правосуддя, окремим питанням в презентації було відведено наявності парковочному місцю для осіб з інвалідністю. Учасники Робочої групи, а саме Вікторія Назаренко (представник Національної асамблеї осіб з інвалідністю) повідомила, про те що діючим законодавством передбачено обов’язкове створення такого паркомісця. Представник Вищої ради правосуддя звернув увагу на те, що Вища рада правосуддя не має достатньої території для створення повноцінного паркінгу, що в свою чергу ускладнює створення окремого паркомісця для осіб з інвалідністю, але зазначене питання буде вирішено за рахунок наявних паркомісць.
Також на засіданні Робочої групи були обговорені проект Положення комітету з питань доступності при відповідному органі, всі учасники висловились за створення такого комітету, що дасть додаткову можливість забезпечити мінімальну доступність до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в судових установах України.
Крім того, заступник голови Робочої групи Наталія Чумак (ГО “Інститут судового менеджменту”) презентувала проект Звіту по діяльності Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві. Так, протягом 2017 року було проведено 8 засідань Робочої групи в апеляційних судах міста Києва, Державній судовій адміністрації України. Виїзні засідання відбулись в містах Одеса та Львів. Крім того, в 2017 році проведено 4 семінари-тренінги для суддів та працівників судів на тему: “Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку”, проведено обстеження на предмет доступності приміщень судових установ – учасників робочої групи, надані відповідні рекомендації, які необхідно вжити для підвищення доступності будівель правосуддя, приємно, що ці рекомендації виконуються судами по мірі можливості, але в першу чергу, результатом такого дослідження є розуміння необхідності змін і конкретних дій в напрямку поліпшення стану доступності та безбар’єрності. Також, судові установи та Вища рада правосуддя взяли участь у проекті “навігація суд”, кожній установі було підготовленно проект візуалізації облаштування приміщень під портеби осіб з інвалідністю та інших маломобільних групи населення.
Зазначений звіт вийде в печатному форматі та в електроному вигляді на початку 2018 року.

Активну участь у засіданні Робочої групи взяв Керівник апарату Вищого господарського суду України пані Наталія Пляс.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.