Семінар для адвокатів з нагоди Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю

Із нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю, який щорічно відзначають 5 травня, у Національній асоціації адвокатів України за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю відбувся вебінар на тему: «Етика адвоката з особами з інвалідністю».
Модераторам веб-конференції виступив Олександр Вознюк, Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», адвокат, Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє у складі НААУ. У якості спікерів взяли участь: Оксана Зельдич, адвокат, заступник начальника управління Вищого антикорупційного суду та Олег Полозюк, адвокат, член Комітету з питань захисту осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.
Олександр Вознюк зазначив, що люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства проте жахливим фактом є те, що часто їх права порушуються, а інтереси ігноруються. Неприпустимо залишити існуючу ситуацію без уваги, адже демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками.
Захід був присвячений найбільш актуальним питанням щодо дотримання норм адвокатської етики, таких як:дисциплінарна відповідальність адвоката за порушення правил адвокатської етики, законодавчі акти, що регулюють захист прав осіб з інвалідністю, досвід адвокатів з інвалідністю щодо здійснення їхньої професійної діяльності.
Під час заходу спікерами були представлені кейси, підготовлені на основі вивчення й узагальнення судової практики з питань порушень прав людей з інвалідністю. Також було проаналізовано найактуальніші судові рішення у справах щодо дискримінації за ознакою інвалідності.
Семінар доступний до перегляду за посиланням: https://www.facebook.com/watch/live/?v=304893804644894&ref=watch_permalink
Нагадаємо, що Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю започатковано 5 травня 1992 року. У цей день люди з інвалідністю із сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації. Метою Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Також потрібно розуміти, що цей день є важливим не лише для людей, які мають інвалідність, але й для суспільства загалом. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.