Обговорення проєкту змін до Державних будівельних норм (ДБН) В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

28 квітня 2021 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у громадському обговоренні проєкту змін до Державних будівельних норм (ДБН) В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
Нагадаємо, що ДБН В.2.2-40:2018 відносяться до нормативних актів технічного характеру і пошируються на проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель та споруд, а також на розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення.
Олександр Вознюк підтримав внесення змін до існуючих ДБН та зазначив, що за 2 роки дії чинних ДБН В.2.2-40:2018 змінилися вимоги до житлових будинків, громадських будівель та споруд, до організації їх земельних ділянок, вертикальних комунікацій, шляхів евакуації, пожежної безпеки, інженерного обладнення. Виходячи з цього є потреба до підготовки змін до будівельних норм.
Також Голова Організації зазначив, що необхідно звернути увагу на наступні аспекти для того, щоб ДБН запрацювали: необхідність встановлення дедлайну до якого існуючі будівлі та споруди мають бути приведені у відповідність до вимог ДБН щодо інклюзивності та доступності, необхідність чітко розмежувати повноваження та компетенції органів, які будуть слідкувати за виконанням вимог ДБН та накладати штрафи у разі виявлення порушень, необхідність персональної відповідальності (фінансової та кримінальної) для уповноважених осіб у разі введення експлуатацію закінчених об’єктів будівництва, які не відповідають вимогам чинного ДБН щодо інклюзивності та доступності, необхідність підвищення штрафів за невиконання вимог ДБН.
Щодо самого проекту (першої редакції) змін до ДБН В.2.2-40:2018 пропонується внести зміни щодо наступних розділів та положень стосовно: сфери застосування, нормативних посилань, вимог до земельних ділянок, вимог до планувальної організації будівель та споруд, особливі вимоги до середовища життєдіяльності маломобільних груп населення, вимоги до проектування будівель і споруд громадського призначення із урахуванням потреб осіб із порушенням слуху та інше.
Ознайомитись з проектом першої редакції зміни можна за посиланням: https://cutt.ly/gvOJ1ME.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.