Щорічно, 23 серпня, українці відзначають День прапора

❤️  Наш прапор – це символ Свободи і Незалежності, слави і відродження України. День Державного Прапора – це пам’ять про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність.

Цікаві факти про український прапор
 Вперше поєднання синього і жовтого з’явилося на гербі Львова: Данило Галицький подарував місту, заснованому у 1256 році, герб із зображенням жовтого лева на блакитному тлі.
 
  Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення – він був червоним, малиновим та червоно-синім. 1918 року Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським затвердила нинішню кольорову гаму.
 
 26 квітня 1989 року, в річницю Чорнобильської трагедії, активіст Юрко Волощак розгорнув синьо-жовтий прапор на площі Ринок у Львові. Це був перший випадок використання національного прапора за весь радянський період.
 
  14 березня 1990 року у Стрию, першому з українських міст, підняли національний прапор над будівлею міської ради. Це був перший прецедент публічного підняття українського національного прапора над офіційною радянською установою.
 
  У березні 2022 року Інститут кольору Pantone присвятили Україні два кольори, які символізують свободу та дію.
 
Відтінки прапора отримали назви: вільний синій (freedom blue) та енергійний/спонукаючий до дій жовтий (energising yellow)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.