«Школа інклюзивних громадських радників» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк на запрошення Програми ООН із відновлення та розбудови миру провів тренінг на тему «Доступ до публічної інформації: права запитувачів та обов’язки розпорядників» для осіб-громадських активістів, які наразі проходять навчання в «Школі інклюзивних громадських радників».
Метою «Школи інклюзивних громадських радників» є підготовка 20 радників, які популяризуватимуть ідею розбудови інклюзивного суспільства в Донецькій та Луганській областях. Сформована команда ІГР буде працювати в громадах, об’єднуючи зусилля, в Донецькій та Луганській областях з відповідними обласними організаціями та органами влади, аналізувати, впливати на розробку відповідних політик та реалізовувати спільні програми покращень.
Олександр Вознюк розкрив для присутніх зміст поняття «публічна інформація», зазначив про існуючі види публічної інформації та особливості кожного конкретного виду, розвінчав найрозповсюдженіші міфи щодо забезпечення доступу до публічної інформації, а також розповів про реалізацію права на доступ до інформації за запитом на інформацію.
Спікер вказав присутнім про вимоги до форми та змісту інформаційних запитів, які встановлені чинним законодавством України, а також поділився власними лайфхаками щодо їх складання. Також було розкрито такі теми як право на оскарження рішень, дій та бездіяльності розпорядників інформації, відмова у задоволенні запиту на інформацію як предмет оскарження, процедура подання скарги до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Для довідки
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.