Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування































28 жовтня 2021 року ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у партнерстві з Київською міською державною адміністрацією, Національною асоціацією адвокатів України, Центром «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ та громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» було проведено захід «Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування».
Захід був присвячений актуальним викликам та проблемам сирітства у сучасному українському суспільстві.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк. Участь у заході взяли: Директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса, Заступник директора Департаменту захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності- начальник відділу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк, Радник Міністра внутрішніх справ України, секретар громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін, заступник начальника Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Олексій Наумук, Заступниця голови Вищої кваліфікаційної-дисциплінарної комісії адвокатури Любов Крупнова, заступниця Голови Комітету з сімейного права, що діє в складі НААУ, керівниця центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ, медіатор Лариса Гретченко, громадський діяч, Уповноважений Президента України з прав дитини (2014-2021 роки) Микола Кулеба, керівниця громадської організації «Центр ініціатив зі сталого розвитку» Наталія Букіна, керівниця громадської організації «Покровська районна організація осіб з інвалідністю» Катерина Сахарова, керівниця громадської організації «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» Надія Поламарчук, експертка, психологиня, громадська діячка, лідерка жіночого руху Олена Голуб, волонтерка, громадська діячка Оксана Лазебник, громадська діячка , лідерка жіночого руху Ірина Оськіна, батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу Анатолій Дегтяренко, члени Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, члени Комітету з сімейного права, що діє в складі НААУ, представники БПД, представники Київського міського центру соціальних служб, представники служби у справах дітей та сім’ї Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації, представники служби у справах дітей та сім’ї Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації, представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», діти-сироти , діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа.
У ході дискусії було розглянуто ряд важливих питань, серед яких:
1. право на житло і захист цього права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;
2. куди звертатися за допомогою дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, та особам з їх числа у випадку складних життєвих обставин;
3. права дітей-сиріт на оформлення пенсії в разі втрати годувальника;
4. права на освіту та пільги щодо її здобуття;
5. права на реабілітацію та оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
6. працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: правові аспекти, які варто знати;
7. соціальна адаптація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк розповім присутнім про право на житло дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та про захист житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та проблемні аспекти в цьому питанні. Свою доповідь спікер супроводив презентацією для кращого сприйняття інформації присутніми дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та особами з їх числа. Олександр Вознюк акцентував увагу на тому, що надзвичайно важливо проводити правоосвітницьку роботу серед зазначених цільових груп задля того, щоб якомога більше людей знали про власні права, механізм реалізації, передбачені державою пільги, можливі види соціальної допомоги, способи захисту правта належне реагування на їх порушення.
Батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу Анатолій Дегтяренко розповів про труднощі з якими зіштовхуються батьки-вихователі та їх підопічні, а також поділився викликами, які долає разом з власною сім’єю. Так, спікер поділився з присутніми юридичною проблемою одного зі свої вихованців, спадок якого не був належним чином збережений органом на який такий обов’язок покладений згідно закону. Також пан Анатолій зазначив про проблему соціального супроводу, про труднощі з отриманням житла та/або субвенції на нього, про проблеми медичного супроводу та отримання кваліфікованої і безоплатної медичної допомоги.
Громадська діячка, волонтерка Оксана Лазебник розповіла про власний досвід допомоги дітям-сиротам, які проживають на лінії розмежування та задала ряд запитань присутнім на зустрічі представникам влади.
Заступниця Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Любов Крупнова розповіла присутнім про свій власний шлях до успішної кар’єри та щасливого життя та закликала дітей-сиріт вірити у краще, працювати над собою та йти до своїх мрій. Присутні відмітили, що життєва історія доповідачки є справді важкою, а її приклад та сила надихають та мотивують інших людей.
Голова ВГО «Правозахисна спілка інвалідів» Олександ Вознюк зазначив про необхідність створення робочої групи в яку ввійдуть представники громадськості, Міністерства соціальної політики України, Національної соціальної сервісної служба України, БПД та батьки-вихователі для подолання проблем, які були озвучені на заході. Присутні підтримали зазначену ініціативу та пообіцяли, що консолідують зусилля задля майбутнього українських дітей.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.